Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Nitriansky kraj

Katedrálny organový festival v Nitre ponúkne päť koncertov

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Festival ponúkne návštevníkom celkovo päť koncertov. Na prvom z nich sa 3. septembra predstaví Christian Alejandro Almada z Argentíny.

Nitra 2. septembra (TASR) - Bazilika sv. Emeráma na Nitrianskom hrade bude počas najbližších týždňov patriť koncertom. V poradí siedmy ročník medzinárodného Katedrálneho organového festivalu sa tu bude konať od 3. septembra do 1. októbra.

Ako informovalo nitrianske biskupstvo, v rámci programu vystúpia majstri z Argentíny, Slovenska, Talianska a Španielska. Jednotlivé koncerty sa budú konať každú nedeľu so začiatkom o 19. hodine.

Festival ponúkne návštevníkom celkovo päť koncertov. Na prvom z nich sa 3. septembra predstaví Christian Alejandro Almada z Argentíny. Slovenská organistka Marieta Puhovichová vystúpi v nedeľu 10. septembra. "O týždeň neskôr odohrá svoj koncert taliansky organista Roberto Bonetto. Španiel Jesús Sampedro Márquez sa nitrianskemu publiku predstaví 24. septembra. "Záverečný koncert odohrá 1. októbra taliansky umelec Salvatore Pronesti," doplnili organizátori.