< sekcia Nitriansky kraj

Levická radnica chce rozšíriť smart technológie na území mesta

Model Mercedes-Benz electric drive Smart Car je vystavený na medzinárodnom autosalóne v New Yorku. Prestížny automobilový veľtrh bude sprístupnený verejnosti od 6. do 15. apríla 2012. Foto: TASR/AP

Štúdiu uskutočniteľnosti k projektu sprístupnila radnica na verejné pripomienkovanie, aby sa k dokumentu mohli vyjadriť všetci občania, organizácie i ostatné subjekty.

Levice 29. júla (TASR) – Mesto Levice plánuje rozšíriť smart technológie na území mesta, predovšetkým na Štúrovej ulici. V rámci eurofondovej výzvy Moderné technológie chce samospráva v auguste podať projekt, ktorý zahŕňa inštaláciu nového osvetlenia, kamerového systému, štyri inteligentné priechody a nabíjacie stanice pre elektromobily. „Cieľom projektu je úspora energie, zvýšenie bezpečnosti a vytvorenie úvodnej bázy pre smart technológie v ďalších častiach a činnostiach mesta v budúcnosti,“ uviedol primátor Ján Krtík.

Štúdiu uskutočniteľnosti k projektu sprístupnila radnica na verejné pripomienkovanie, aby sa k dokumentu mohli vyjadriť všetci občania, organizácie i ostatné subjekty. Navrhované riešenia podľa primátora prispejú k energetickej efektívnosti, intenzite osvetlenia a smart manažmentu verejného osvetlenia, k zvýšeniu úrovne bezpečnosti na verejných miestach a k zefektívneniu činností pri výkone zverených kompetencií mesta.