Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Nitriansky kraj

Najdrahšiu kávu sveta vám predstavia v Nitre

Ilustračné foto. Foto: TASR/Štefan Puškáš

V meste sa začal 14. ročník Nitrianskych čajových dní.

Nitra 14. novembra (TASR) – Zážitkové ochutnávky čaju a kávy, počúvanie indonézskej hudby i cestopisné prednášky sú súčasťou 14. ročníka Nitrianskych čajových dní, ktoré sa začali dnes v Čajovni dobrých ľudí v Nitre.

V priebehu dnešného dňa si môžu návštevníci vychutnať čaje z najstarších čajových oblastí Jávy a dozvedieť sa niečo aj o tradičných liečivých bylinách a čajoch indonézskych ostrovov. Pripravené sú tiež prednášky o indonézskej batike a rytinách v chráme Borobudur. Ako pripomenuli organizátori z čajovne hlavný večerný program dnes ponúkne aj rozprávanie o mystike starej Jávy, sopkách, hinduizme a islame. Hovoriť sa bude aj o podobnosti chrámov na Jáve s chrámami Mayov, o pestovaní čajov na ostrove Jáva, o čajových kultivaroch a spôsobe ich spracovania, či o pravej divokej cibetkovej káve Kopi Luwak.

Sobotný program Nitrianskych čajových dní sa začne zážitkovým pitím čaju, ktorý doplní fotoreportáž z ostrovov Jáva a Bali. "Budú sa tiež porovnávať indonézske a japonské čaje a hovoriť sa bude aj o novom trende v Japonsku a vo svete, ktorým sú takzvané vedecké čaje určené na liečbu," upozorňujú organizátori. Súčasťou programu bude degustácia siedmich druhov čaju Matča a ochutnávka čajových čokolád. Hlavný večerný program bude patriť rozprávaniu o Indonézii, ostrove Bali a starých chrámoch, ukážkam a ochutnávkam najdrahšej kávy sveta a večernej degustácii podľa želania návštevníkov Nitrianskych čajových dní.