< sekcia Nitriansky kraj

Nitra začala s výstavbou ďalších cyklotrás popri rieke

Cyklotrasa popri rieke Foto: TASR/Henrich Mišovič

Sieť cyklistickej dopravy na území mesta tvorí v súčasnosti podľa Nitrianskeho informačného systému 12 kilometrov cyklotrás.

Nitra 4. apríla (TASR) – Mesto Nitra začalo s výstavbou nových cyklotrás vedúcich popri rieke Nitra. Jedna z budovaných cyklotrás povedie od mosta pri futbalovom štadióne popri parku na Sihoti po Vodnú ulicu, druhá od Univerzitného mosta po Priemyselnú ulicu pod Kalváriou. Výstavba cyklotrás by mala byť ukončená do konca septembra tohto roka.

Sieť cyklistickej dopravy na území mesta tvorí v súčasnosti podľa Nitrianskeho informačného systému 12 kilometrov cyklotrás. V budúcnosti by sa mala táto sieť rozšíriť o ďalších 28 kilometrov. V meste sa nachádzajú dva druhy cyklotrás, plnohodnotné cyklotrasy a cyklotrasy v polprofile. Plnohodnotné cyklotrasy sú určené výlučne pre bicykle či kolieskové korčule, nachádzajú sa v mestskom parku na Sihoti a popri rieke Nitra v úseku okolo skeletu OC City Park. Cyklotrasa v polprofile je chodník pozostávajúci z asfaltovej časti a zámkovej dlažby, kde má asfaltová časť slúžiť prednostne pre cyklistov a korčuliarov a zámková dlažba pre chodcov. Takéto cyklotrasy sú vybudované popri rieke Nitra, na sídlisku Klokočina, Chrenová a na Predmostí pod Zoborom.

Plánované cyklotrasy by mali spojiť Golianovu ulicu s Partizánskou, Golianovu s Hviezdoslavovou, Staré mesto–Horné Krškany–Dolné Krškany, Mlynárce s Klokočinou, Chrenovú s Janíkovcami, Dražovce s mestským parkom. Pre náročnejších by mala byť vybudovaná trasa zo sídliska Klokočina cez lesopark Borina popri cintoríne k okružnej križovatke Hollého v smere do centra mesta. Pribudnúť by mala aj cyklotrasa Chrenová-Kalvária.