< sekcia Nitriansky kraj

Nitrianski daniari sa v lete zamerali na jarmoky aj Agrokomplex

Ilustračné foto z medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex, ktorá sa 20. augusta 2015 začala v Nitre Foto: TASR/Henrich Mišovič

Za zistené porušenia udelili kontrolóri na mieste pokuty vo výške 11.770 eur.

Nitra 14. septembra (TASR) – Nitrianski daniari sa aj počas tohto leta sústredili na kontroly predajcov na rôznych výstavách a jarmokoch. Pri kontrolných akciách zameraných na správne používanie elektronickej registračnej pokladnice bolo porušenie zákona zistené v 49 zo 115 kontrolovaných prevádzok. Ako informovala hovorkyňa Finančnej správy SR Patrícia Macíková, za zistené porušenia udelili kontrolóri na mieste pokuty vo výške 11.770 eur.

Pracovníci z Daňového úradu Nitra sa zamerali aj na výstavu Agrokomplex 2015, kde štyri desiatky kontrolórov vykonalo celkovo 60 miestnych zisťovaní. „Porušenie zákona o elektronickej registračnej pokladnici zistili v 21 prevádzkach, za čo boli uložené predajcom pokuty spolu vo výške 3540 eur. Najčastejším porušením stále zostáva nepoužitie pokladnice a nevydanie pokladničného dokladu zákazníkovi,“ doplnila Macíková.