< sekcia Nitriansky kraj

V jednej z novozámockých škôl pribudli nové učebne

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Finančné prostriedky na zriadenie odborných učební poskytlo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu.

Nové Zámky 25. júna (TASR) – V Základnej škole na Hradnej ulici v Nových Zámkoch pribudli nová učebňa fyziky a chémie a učebňa výpočtovej techniky.

„V učebni fyziky a chémie máme nové zariadenie, nábytok, laboratórne stoly a učebné pomôcky na fyziku a chémiu. V učebni výpočtovej techniky sú nové počítače a 3D tlačiareň. V oboch učebniach sú nainštalované interaktívne tabule a učiteľ má svoj notebook,“ informovala riaditeľka školy Marta Bystrická. Novozriadené odborné učebne s vybavením majú celý vyučovací proces zatraktívniť a zefektívniť.

Finančné prostriedky na zriadenie odborných učební poskytlo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Celkový rozpočet projektu je 66 350 eur. Dotácia pokryla 85 percent celkových oprávnených výdavkov, ďalších desať percent tvoril nenávratný finančný príspevok zo štátneho rozpočtu a päť percent spolufinancovanie mesta Nové Zámky.