Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Nitriansky kraj

Dvojica jazdila na motorke zo strany na strany, obaja boli nadrogovaní

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Vodič sa počas komunikácie správal nervózne a roztržite, mal rozšírené zreničky. Policajtom priznal, že je užívateľom pervitínu.

Nitra 18. júna (TASR) - Policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali dvojicu na motorke, ktorá bola pod vplyvom drog. Počas nočnej služby spozorovali na Dolnočermánskej ulici motocykel, ktorého vodič jazdil nekoordinovane zo strany na stranu, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Policajti motocykel zastavili. Vodič sa počas komunikácie správal nervózne a roztržite, mal rozšírené zreničky. Policajtom priznal, že je užívateľom pervitínu. Rýchlotest zo vzorky slín na detekciu návykových látok v tele potvrdil u vodiča prítomnosť amfetamínu a metamfetamínu.

Spolujazdec bol rovnako nervózny a roztržitý, mal motorický nepokoj. Lustráciou v policajných evidenciách bolo zistené, že má zákaz vedenia motorových vozidiel za jazdu pod vplyvom návykových látok. Policajtom povedal, že prednedávnom užil látku s názvom speed a že má vo svojej peňaženke jedno priesvitné plastové vrecúško s obsahom žltej hrudkovitej látky, tzv. speedu. Policajtom ho dobrovoľne vydal.

Spolujazdec bol obmedzený na osobnej slobode a predvedený na obvodné oddelenie z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov. S vodičom sa policajti presunuli na toxikologické vyšetrenie do nemocnice, ktorého výsledok bol pozitívny na amfetamín a metamfetamín. Policajti mu zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali.