< sekcia Nitriansky kraj

Prepravca posilní v Nitrianskom kraji spoje MHD smerujúce k cintorínom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Arriva Nitra bude počas Sviatku všetkých svätých zabezpečovať dopravu podľa cestovného poriadku platného v nedeľu a cez sviatky.

Nitra 23. októbra (TASR) – Spoločnosť Arriva posilní počas Sviatku všetkých svätých spoje mestskej hromadnej dopravy, ktoré smerujú k cintorínom v Nitre, Nových Zámkoch a Leviciach. „Počas jesenných prázdnin 30. a 31. októbra a Sviatku všetkých svätých 1. novembra budú mestské a prímestské autobusy spoločnosti Arriva jazdiť v prázdninových, respektíve sviatočných, režimoch. Cestujúci budú mať vo vybraných mestách možnosť cestovať verejnou dopravou bezplatne, na návštevu miestnych cintorínov budú zabezpečené aj mimoriadne spoje,“ informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Petra Helecz.

Arriva Nitra bude počas Sviatku všetkých svätých zabezpečovať dopravu podľa cestovného poriadku platného v nedeľu a cez sviatky. V Nitre zároveň od 1. do 2. novembra pridá mimoriadnu linku P15, ktorá bude obsluhovať trasu Centrum – Nový cintorín na Cabajskej ulici a späť.

Autobusy prímestskej a mestskej dopravy Arriva Nové Zámky budú v stredu 30. októbra a vo štvrtok 31. októbra premávať podľa cestovných poriadkov platných cez prázdniny. Počas Sviatku všetkých svätých budú autobusy jazdiť vo sviatočnom režime. Z dôvodu školských prázdnin nebudú 30. a 31. októbra premávať spoje označené X(10) a premávať budú spoje označené X(11). Všetky spoje obsluhujúce zastávku Cintorín v Nových Zámkoch budú od 21. októbra do 3. novembra odchádzať od starej brány cintorína pri hlavnej ceste, autobusy mestskej hromadnej dopravy nebudú zachádzať k zastávke na parkovisko pri cintoríne. Počas Sviatku všetkých svätých bude premávať mimoriadna linka MHD 11 na trase Cintorín – Aquario – Nitrianska cesta – Poliklinika – Gúgska – Vajanského – Nábrežná – Bitúnková, Pošta – Gogoľova, Sociálna poisťovňa – Autobusové stanovište – Železničná stanica – Šurianska cesta, Jednota – Jazero, Baňa – Kabelschlepp – Cintorín.

V Leviciach bude na Sviatok všetkých svätých podľa potreby pridaná posila na linke MHD 11, spoj číslo 13, ktorý má odchod zo zastávky Autobusová stanica – Železničná stanica, nástupište číslo 30 o 14.00 h po zastávku Levice, poliklinika.