< sekcia Nitriansky kraj

Šaľa hľadá dobrovoľníkov na distribúciu rúšok pre seniorov

Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Magistrát je okrem toho pripravený doručiť ochranné pomôcky aj správcom bytových domov, ktorí ich následne rozdajú seniorom.

Šaľa 24. marca (TASR) – Mesto Šaľa začne od štvrtka 26. marca distribuovať ochranné rúška všetkým občanom nad 65 rokov. Radnica v tejto súvislosti požiadala o pomoc dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní roznášať rúška po domoch.

Magistrát je okrem toho pripravený doručiť ochranné pomôcky aj správcom bytových domov, ktorí ich následne rozdajú seniorom. „Bavlnené rúška môžu seniori vyprať a pokojne opätovne použiť. Aj takouto formou sa snažíme zabezpečiť ochranu tej najzraniteľnejšej skupiny občanov mesta Šaľa,“ uviedla Dajana Hanesová z mestského úradu.

Ako pripomenula, magistrát už počas uplynulého týždňa rozdal prostredníctvom dobrovoľníkov stovky rúšok tým ľuďom, ktorí sa na verejných priestranstvách pohybovali bez nich. „Okrem toho mesto zabezpečilo rúška pre všetky denná centrá v Šali, pre mestskú políciu a domov dôchodcov. Rúška a ochranné rukavice šli aj do Domova s opatrovateľskou službou na Ulici V. Šrobára,“ dodala Hanesová.