Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Nitriansky kraj

Slávnosti Nitra, milá Nitra ponúknu árie, muzikálové piesne i folklór

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Ondrej Podolinský

Prvé koncerty slávností Nitra, milá Nitra budú 5. júla patriť Slovenskému komornému orchestru a Slovenskému filharmonickému zboru.

Nitra 18. júna (TASR) - Súčasťou mestských slávností Nitra, milá Nitra, ktoré budú od 5. do 7. júla, bude okrem remeselného jarmoku, rôznych kultúrnych i náboženských podujatí aj bohatý hudobný program. Ako uviedla nitrianska radnica, na Svätoplukovom námestí ponúkne operné árie, divadelné melódie i folklór.

Prvé koncerty slávností Nitra, milá Nitra budú 5. júla patriť Slovenskému komornému orchestru a Slovenskému filharmonickému zboru. O deň neskôr bude pódium patriť Galaprogramu Divadla Andreja Bagara, ktorý od 19.00 h ponúkne piesne zo slávnych muzikálov. Po jeho skončení vystúpi Marián Čekovský Band & Barbora Piešová.

V nedeľu 7. júla sa môžu návštevníci slávností tešiť na vystúpenie umeleckého súboru Lúčnica. So svojím reprezentačným programom sa predstaví na Svätoplukovom námestí o 20.00 h. "Lúčnica reprezentuje najcharakteristickejšie folklórne oblasti Slovenska a zachytáva rozmanité umelecké prejavy bohatej ľudovej tradície v tanci, v hudbe a v kroji," pripomenula radnica.