Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Nitriansky kraj

Svätoplukovo námestie v Nitre už zdobí vianočný strom

Svätoplukovo námestie v Nitre od 14. novembra 2014 zdobí vianočný strom vysoký 14 metrov. Ide o 27-ročný smrek, ktorý mestu darovala rodina z ulice Pod vinohradmi. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Svetlá na vianočnom stromčeku sa slávnostne rozžiaria v nedeľu 7. decembra, keď na námestie príde Mikuláš.

Nitra 14. novembra (TASR) – Svätoplukovo námestie v Nitre od dnes zdobí vianočný strom vysoký 14 metrov. Ide o 27-ročný smrek, ktorý mestu darovala rodina z ulice Pod vinohradmi. Mesto od dnešného dňa začalo aj budovať Vianočné mestečko. Bude ho tvoriť 31 drevených stánkov, v ktorých budú predajcovia ponúkať rôzny vianočný sortiment a občerstvenie. Ako informovala radnica, otvoria ho v poslednú novembrovú nedeľu (30.11.) a vianočnú atmosféru spolu s voňavými gastronomickými špecialitami bude poskytovať až do 23. decembra.

Fotogaléria z osadenia vianočného stromu:

Svetlá na vianočnom stromčeku sa slávnostne rozžiaria v nedeľu 7. decembra, keď na námestie príde Mikuláš aj so svojou družinou. Okrem ponuky darčekov, remeselníckych výrobkov a občerstvenia bude Vianočné mestečko aj tento rok ponúkať návštevníkom bohatý kultúrny program, ktorý už tradične pozostáva z vystúpení rôznych súborov a umelcov.