Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Nitriansky kraj

V Komárne odovzdali do užívania vynovenú ubytovňu pre 28 bezdomovcov

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Mesto dalo opraviť 15 unimobuniek. V každej zrenovovali kuchynský kútik, drevené okná vrátane mreží a steny buniek natreté syntetickou farbou.

Komárno 12. novembra (TASR) – Na Hradnej ulici v Komárne odovzdali v týchto dňoch do užívania vynovený útulok pre bezdomovcov a neprispôsobivých občanov. Jeho kapacita je 28 osôb a poskytuje krátkodobé ubytovanie s celodenným pobytom. TASR informoval hovorca Mestského úradu v Komárne Róbert Králik.

"Od marca 2012 vstúpila do platnosti zmena zákona o sociálnych službách, na základe ktorej štát nenávratnou dotáciou prispieva na bežné výdavky mestského útulku pre bezdomovcov. Mesto Komárno uskutočnilo prieskum trhu a formou elektronickej aukcie, ktorá sa konala 1. októbra, určilo víťaza s najnižšou ponúknutou cenou na predmetnú zákazku. Stala sa ním miestna firma Comorra servis," vysvetlil hovorca.

V rámci obnovy objektu sa vykonali opravy v 15 unimobunkách. V každej bol zrenovovaný kuchynský kútik, drevené okná vrátane mreží a steny buniek natreté syntetickou farbou. V 14 bunkách došlo k výmene podlahovej krytiny, z toho v šiestich miestnostiach opravili a vymenili aj nosnú časť podlahy, dokonca niekde bol strop prekrytý OSB doskami. "Obnova si vyžiadala 11.177 eur," uzavrel Králik.