< sekcia Nitriansky kraj

V Nitre pribudlo ďalších 11 prípadov ochorenia COVID-19

Ubytovňa pri Nitre (na snímke) je pre koronavírus v karanténe. Objekt strážia vojaci a polícia. Nové prípady ochorenia Covid-19 boli podľa hygienikov do okresu Nitra importované zo Srbska. V karanténe sú desiatky ľudí. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Pozitívne testované osoby pricestovali zo Srbska, z Gruzínska a Ukrajiny.

Nitra 22. júla (TASR) – Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre zaznamenal za utorok (21. 7.) ďalších 11 laboratórne potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 u ľudí, ktorí sú ubytovaní v ubytovni pri Nitre. „Tento nárast bol očakávaný, pretože v tomto ohnisku nákazy pokračovalo testovanie na ochorenie COVID-19. Všetky potrebné protiepidemické opatrenia sú zabezpečené, pozitívne osoby sú izolované,“ potvrdila regionálna hygienička Katarína Tináková.

Pozitívne testované osoby pricestovali zo Srbska, z Gruzínska a Ukrajiny. V dvoch prípadoch išlo o ich úzke kontakty. Osoby, u ktorých bol potvrdený negatívny výsledok, ostávajú naďalej v izolácii a opakovane budú testované po uplynutí inkubačnej lehoty.

V období od 17. do 21. júla bolo z celkového počtu 110 exponovaných osôb pozitívne testovaných 19 ľudí. Medzi potvrdenými prípadmi je viacero zamestnancov spoločnosti Foxconn, ktorí od 11. do 26. júla čerpajú celozávodnú dovolenku. Po návrate zo Srbska sa nahlásili na RÚVZ, boli v izolácii v ubytovacom zariadení a podrobili sa povinnému testovaniu. RÚVZ nariadil karanténne opatrenia pre všetky osoby v ubytovni 17. júla a zároveň zabezpečil aj ďalšie kontrolné testovania izolovaných osôb z ubytovacieho zariadenia. Ubytovňa je monitorovaná policajtmi i vojakmi.