< sekcia Nitriansky kraj

Zlaté Moravce majú nový prístroj na rehabilitáciu, motodlahu

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

V prípade hospitalizácie pacienta na oddelení dlhodobo chorých, prípadne na inom oddelení nemocnice, môže byť cvičenie pacientovi podávané priamo na lôžku oddelenia.

Zlaté Moravce 16. júna (TASR) – Pacienti oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici Zlaté Moravce majú k dispozícii nový, moderný prístroj na rehabilitáciu. Motodlaha sa využíva po operáciách kĺbov a jej najväčším prínosom je, že skracuje dĺžku rehabilitácie, povedala vedúca lekárka oddelenia Dana Poláková. „Kúpa tohto typu zdravotného prístroja bola podmienená globálne zvýšeným počtom operačných zákrokov výmeny kĺbov a oddelenie investíciou do tohto prístroja zrehabilituje oveľa viac pacientov ako doteraz,“ skonštatovala Poláková.

V prípade hospitalizácie pacienta na oddelení dlhodobo chorých, prípadne na inom oddelení nemocnice, môže byť cvičenie pacientovi podávané priamo na lôžku oddelenia. "Používaním tohto prístroja sa zvyšuje komfort pacientov. Motodlaha sa využíva u pacientov po implantácii endoprotézy kolenného kĺbu, prípadne pri stuhnutosti kolenného kĺbu po iných operačných výkonoch. Ďalej pomáha pacientom po operáciách, ako je napríklad artroskopia, artroplastika či korekčná osteotómia," priblížila Poláková. V rámci modernizácie prístrojovej techniky a zariadenia oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie zakúpila nemocnica aj osem moderných polohovacích postelí, tri vyšetrovacie stoly a germicídny žiarič.