Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 28. jún 2026Meniny má Beata
< sekcia Nitriansky kraj

Desiatky dobrovoľníkov v Zlatých Moravciach darovali 12 litrov krvi

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jakub Kotian

Riaditeľka nemocnice hodnotí štvrtkový odber krvi veľmi pozitívne.

Zlaté Moravce 28. septembra (TASR) - Takmer tri desiatky dobrovoľných darcov darovali v Zlatých Moravciach 12 litrov krvi. Na hematologicko-transfúznom oddelení Nemocnice Agel Zlaté Moravce sa na dobrovoľnom darovaní krvi zúčastnili nielen pravidelní darcovia, ale aj prvodarcovia, informovala riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.

Riaditeľka nemocnice hodnotí štvrtkový odber krvi veľmi pozitívne. "Dobrovoľných darcov bolo omnoho viac, ako v ostatných mesiacoch," skonštatovala. Pre veľký záujem nemocnica predĺžila čas odberu o viac ako hodinu. Ďalší plánovaný odber krvi nemocnica uskutoční 12. októbra.