< sekcia Nitriansky kraj

V nemocnici v Zlatých Moravciach otvorili novú ambulanciu diabetológie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Ambulancia je umiestnená na prvom poschodí v pavilóne interných disciplín zlatomoravskej nemocnice.

Zlaté Moravce 14. septembra (TASR) - Nemocnica Agel Zlaté Moravce rozširuje od polovice septembra poskytovanie zdravotnej starostlivosti o novú ambulanciu diabetológie, poruchy látkovej premeny a výživy. Cieľom bolo vyjsť v ústrety širokej skupine obyvateľov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhšiu dobu žiadali.

"Špecializovanú ambulanciu diabetológie a porúch látkovej premeny a výživy sme doposiaľ nemali. Naše skúsenosti ukázali, že v regióne je široká skupina pacientov s už potvrdenou diagnózou diabetes a vývoj ukazuje, že ich počet pravdepodobne bude stúpať," povedala námestníčka riaditeľa pre úsek liečebno-preventívnej starostlivosti Nina Horniaková.

Ambulancia je umiestnená na prvom poschodí v pavilóne interných disciplín zlatomoravskej nemocnice. Zameraná bude na diagnostiku a liečbu poruchy výživy v súvislosti s poruchami látkovej premeny sacharidov, liečbu obezity a iných porúch výživy. Ordinačné hodiny budú v pracovných dňoch v utorok, štvrtok a piatok. Všeobecná zdravotná poisťovňa a Union zdravotná poisťovňa súhlasili s rozšírením zmluvy o poskytovaní zdravotnej starostlivosti špecializovaných ambulancií v odbore diabetológia, poruchy látkovej premeny a výživy, rokovanie so zdravotnou poisťovňou Dôvera pokračuje, potvrdila Horniaková.