Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund
< sekcia Olympijské hry

Vodní pólisti Maďarska získali bronz po triumfe nad Španielskom

Trńer maďarských vodných pólistov Tamás Märcz (vľavo) sa teší s tímom zo zisku bronzu po víťazstve nad Španielskom na OH 2020 v Tokiu 8. augusta 2021. Foto: TASR/AP

Po prvých dvoch vyrovnaných štvrtinách bol stav 5:5, v druhom polčase sa ale Španieli strelecky odmlčali.

Tokio 8. augusta (TASR) - Vodní pólisti Maďarska si vybojovali na olympijských hrách v Tokiu bronzové medaily, keď v súboji o 3. miesto zdolali Španielov 9:5. Deväťnásobní olympijskí šampióni tak získali prvý cenný kov pod piatimi kruhmi od triumfu v roku 2008.

Po prvých dvoch vyrovnaných štvrtinách bol stav 5:5, v druhom polčase sa ale Španieli strelecky odmlčali. Maďari im v ňom dali štyri góly a mohli tak po dlhšom čase v olympijskom bazéne osláviť zisk medaily.