PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 TOKIO - nedeľa, 8. augusta

Olympijské hry v Tokiu sa prebiehajú od 23. júla do 8. augusta.

Ruský olympijský výbor sa hnevá, gymnastka Averinová sa cíti byť zlatá

Dina sa teraz môže stať jedným zo symbolov krutého paradoxu v športe.

Brazílčania obhájili futbalové zlato, vo finále zdolali Španielov

Španieli patrili k favoritom turnaja, v zostave mali šesť hráčov z uplynulých ME, na ktorých postúpili až do semifinále.,aktualizované

Medailové zrkadlo po 15. dni: Na čele naďalej Čína, 49. Slovensko

Slovensko síce vďaka rýchlostným kanoistom získalo bronz v K4 na 500 m, ale s bilanciou 1-2-1 kleslo na 49. priečku, na ktorej figuruje spoločne s Filipínami.

Francúzi s premiérovým zlatom, vo finále zdolali volejbalistov Ruska

Pre Francúzov je to vôbec prvá medaila na OH, ich dosiaľ najlepším umiestnením na olympiáde bolo ôsme miesto na OH 1988.,aktualizované

Francúzski hádzanári získali tretíkrát v histórii olympijské zlato

Španieli získali štvrtýkrát v histórii olympijský bronz. V súboji o tretiu priečku v Tokiu úradujúci európski šampióni zdolali Egypt 33:31.,aktualizované

Japonskí bejzbalisti vo finále zdolali Američanov a získali zlato

Američania sa na turnaji nemohli spoľahnúť na hráčov z MLB, ktorých vedenie súťaže neuvoľnilo, gro tímu tvorili účastníci nižších súťaží.

Ruska Lasickeneová vyhrala výšku žien

Striebro získala Nicola McDermottová z Austrálie (202).

Američania vybojovali zlato v štafete na 4 x 400 m

Američania v zložení Michael Cherry, Michael Norman, Bryce Deadmon a Rai Benjamin obhájili zlato z Ria de Janeiro.

Bronz smeruje pre basketbalistov Austrálie, strelecký koncert Millsa

Zlato obhájili reprezentanti USA, ktorí vo finále zdolali Francúzov 87:82.

Američanky triumfovali v štafete na 4 x 400 m

Pre Felixovú to už bola jedenásta medaila z OH v kariére, z toho siedma v zlatom prevedení.,aktualizované

Domáca Susakiová získala zlato vo voľnom štýle do 50 kg

Bronz získali Američanka Sarah Ann Hildebrandtová a Maria Stadniková z Azerbajdžanu.,aktualizované

Ind Chopra získal zlato v oštepe, dve medaily pre Česko

O 14 centimetrov ušlo pódium Nemcovi Julianovi Weberovi na štvrtej priečke.,aktualizované

Nór Ingebrigtsen triumfoval v behu na 1500 m s dvoma rekordmi

Dvojnásobný európsky šampión Ingebrigtsen prekonal doterajšie historické maximum z OH, ktoré už v semifinále v Tokiu zabehol keňský atlét Abel Kipsang časom 3:31,65 min.,aktualizované

Zlato vo voľnom štýle do 97 kg získal Rus Sadulajev

Conyedo Ruano si v dueli o bronz poradil s Turkom Sulejmanom Karadenizom 6:2,aktualizované

Hassanová z Holandska vyhrala 10.000 m a má zlaté double

Dvadsaťosemročná Hassanová s prehľadom triumfovala v Tokiu aj v behu na 5000 m a je tak už dvojnásobná olympijská šampiónka.

Japonec Otoguro získal zlato vo voľnom štýle do 65 kg

Otoguro zdolal Alijeva 5:4, v zápasoch o tretie miesto si Rašidov poradil s Maďarom Iszmailovom Muszukajevom 5:0 a Bajrang uspel s Kazachom Dauletom Nijazbekovom 8:0.

Britský reprezentant Choong získal zlatú medailu v modernom päťboji

Striebornú medailu vybojoval Egypťan Ahmed Elgendy, na pódiu ich doplnil Jun Woongtae z Kórejskej republiky.

Francúzske basketbalistky získali bronz po výhre nad Srbskom

Vo finále sa v nedeľu stretnú USA a domáce Japonsko.,aktualizované

Gymnastka Ašramová získala historické zlato pre Izrael

Izraelčanka dostala od rozhodkýň 107,800 bodu, favorizovanú Dinu Averinovú zdolala v tesnom súboji o 15 stotín bodu. ,aktualizované

Prezidentka zagratulovala štvorkajaku k bronzovej medaile

Zároveň sa poďakovala všetkým športovcom za ich výkony počas letnej olympiády. ,aktualizované

Nemecká trénerka udrela koňa a vylúčili ju z hier

Trénerku nahnevalo, že kôň Saint Boy odmietol preskočiť prekážku, čím Nemka Annika Schleuová prišla o možnosť bojovať o zlato.

Španielski hádzanári získali bronz po víťazstve nad Egyptom

Španieli majú spolu štyri olympijské medaily, bronz si odniesli aj z OH 1996, 2000 a 2008.

Baláž sa teší na oslavy: Najskôr zjem celú pizzu

Člen slovenského štvorkajaku, ktorý napokon vybojoval na OH v Tokiu bronz, sa po finálových pretekoch tešil do olympijskej dediny.

Zlato v madisone získali Dáni

Striebro získali Briti a bronz Francúzi.

Erik Vlček po zisku štvrtej medaily ešte nekončí: Baví ma to

Skúsený kanoista tiež uviedol, že je ešte ochotný nielen športovať, ale je pripravený aj na odriekanie v súkromnom živote.,aktualizované

Likér má druhú medailu: Nikto ju nedostane zadarmo

Tréner slovenských vodákov sa po pretekoch ocitol vo vode napriek tomu, že to opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu nepovoľujú. ,aktualizované

Vodné pólistky USA obhájili zlato po triumfe nad Španielskom

Bronz patrí Maďarsku, ktoré si v dueli o 3. miesto poradilo s reprezentantkami Ruského olympijského výboru (ROC) 11:9.

Dominikánska republika získala bronz po triumfe nad Kórejčanmi

Vo finále sa stretnú USA s domácim Japonskom (12.00 SELČ).

Barteková uprosila Samarancha, Slovákov pochválila za protokol

Barteková sledovala preteky z tribúny ako členka MOV, v ktorom po OH po ôsmich rokoch skončí. O výmenu požiadala Samarancha ešte pred finálovými pretekmi.,aktualizované

Šampiónom v skokoch do vody z 10 metrov je Číňan Cchao Jüan

Cchao Jüan získal do zbierky tretie zlato z olympiády, v Riu 2016 triumfoval na trojmetrovej doske a v Londýne 2012 v synchronizovaných skokoch z veže.,aktualizované

Argentínski volejbalisti zdolali po dráme Brazíliu a majú bronz

Argentínčania vybojovali druhú olympijskú medailu v histórii. Predtým získali bronz na OH 1988 v Soule a taktiež to bolo po päťsetovom zápase s Brazíliou. ,aktualizované

Basketbalisti USA zdolali Francúzov a obhájili zlato z Ria

Pripísali si štvrtý triumf v sérii a šestnásty celkovo.,aktualizované

Turkyňa Sürmeneliová triumfovala vo finále kategórie do 69 kg

Bronz si vybojovali semifinalistky Lovlina Borgohainová z Indie a Američanka Oshae Jonesová.

Brazílčan Sousa vyhral kategóriu do 75 kg po finálovom K.O

Bronzovú medailu získali zdolaní semifinalisti Eumir Marcial z Filipín a Gleb Bakši z tímu ROC.

Vodné pólistky Maďarska získali bronz po triumfe nad ROC

V dueli o 3. miesto zvíťazili nad reprezentantkami Ruského olympijského výboru (ROC) 11:9.