Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Olympijské hry

Bulharka Željazkovová Krastevová vyhrala kategóriu do 51 kg

Vo finále zdolala Turkyňu Buse Naz Cakirogluovú 5:0. Bronzové medaily získali neúspešné semifinalistky Chuang s'-ao-wen z Taiwanu a Cukimi Namikiová z Japonska.,aktualizované

Vlček v cieli zmeravel, zneistel, keď videl vedľa Rusov

Najmladší 23-ročný člen osádky Samuel Baláž ťahal loď v úlohe "háčika".

Olympijskou šampiónkou v golfe sa stala Američanka Nelly Kordová

Dcéra bývalého úspešného českého tenistu Petra Kordu ukončila turnaj s bilanciou 17 pod par ihriska. Pred súperkami mala náskok jednej loptičky.,aktualizované

Kategóriu do 52 kg vyhral boxer Brit Yafai

Vo finále zdolal Filipínčana Carla Paalama 4:1.

Slovenský štvorkajak získal bronz v K4 na 500 m

Pre výpravu SR je to štvrtý cenný kov v Tokiu. ,aktualizované

Maďarky obhájili triumf v štvorkajaku žien na 500 m

Striebro získali Bielorusky, bronz Poľky.

Nórska dvojica Mol, Sörum získala zlaté medaily v plážovom volejbale

Vo finále si poradili s ruskou dvojicou Vjačeslav Krasilnikov, Oleg Stojanovskij 2:0.

Brazílčan Dos Santos Queiroz získal zlato v C1 na 1000 m

Vo finále zvíťazil s vyše sekundovým náskokom pred Číňanom Chao Liou. Bronz vybojoval Moldavec Sergej Tarnovšči.

Vodné pólistky Austrálie zdolali Holandsko a obsadili 5. miesto

Vodné pólistky Kanady zvíťazili nad Čínou jednoznačne 16:7 a na OH 2020 v Tokiu obsadili 7. miesto.

V ženskom maratóne double Kene, vyhrala Jepchirchirová

V Sappore sa maratónkyne vydali na trať už o šiestej hodine rannej miestneho času. Dôvodom boli vysoké teploty a vlhkosť vzduchu.

Číňanky získali zlato v C2 na 500 m

Vo finále triumfovali s vyše dvojsekundovým náskokom pred Ukrajinkami Anastasiou Četverikovou a Ľudmilou Lusanovou.

Plážoví volejbalisi z Kataru Younousse a Tijan bronzoví

Pre svoju krajinu vybojovali v japonskej metropole po dvoch zlatách tretí cenný kov.

Vo finále žien aj slovenská stopa, Hlavatý chce napredovať ďalej

Na OH v Riu 2016 zdolali Rusky vo finále Francúzsko 22:19, teraz si súboj o zlato zopakujú.

PROGRAM SÚŤAŽÍ OH2020 TOKIO - sobota, 7. augusta

Olympijské hry v Tokiu sa prebiehajú od 23. júla do 8. augusta.

Ženský maratón sa začne v Sappore o hodinu skôr

Podľa organizátorov bude už na štarte teplota okolo 25 stupňov Celzia, ktorá postupne presiahne tridsať stupňov.

Medailové zrkadlo po 14. dni: Rebríčku naďalej kraľuje Čína

Na druhej priečke sú reprezentanti USA, ktorí majú o päť zlatých medailí menej ako Číňania.

Austrálski pozemní hokejisti po alkoholovom výlete ostali v izolácii

Pätica hráčov opustila olympijskú dedinu a vybrala sa do obchodu kúpiť pivo, čím porušili protipandemické pravidlá tokijských hier.

Benčičovej cesta za zlatom začala na Slovane: Kúsok patrí Slovensku

K zlatej medaile jej však možno nepomohli iba bratislavské tréningy, ale aj vyššia moc. ,aktualizované

Kanadské futbalistky získali zlato, v rozstrele z 11 m zdolali Švédky

Bronz vo štvrtok získali reprezentantky USA, ktoré zdolali Austráliu 4:3.,aktualizované

Taliani senzačne zlatí v štafete na 4x100 m

V dramatickej a strhujúcej koncovke odsunuli víťazi Britov na striebornú pozíciu o jedinú stotinku sekundy.,aktualizované

Thompsonová-Herahová získala v Tokiu tretie zlato

Kvarteto Briana Williamsová, Elaine Thompsonová-Herahová, Shelly-Ann Fraserová-Pryceová a Shericka Jacksonová vytvorilo národný rekord 41,02 sekundy. ,aktualizované

Slovinka Garnbretová vybojovala premiérové zlato v športovom lezení

Vyhrala dve z troch finálových disciplín a na striebornú pozíciu odsunula Poľku Aleksandru Miroslawovú. ,aktualizované

Talian Busa získal zlato v kumite mužov do 75 kg

Busa dokázal zopakovať triumf nad Aghajevom zo základnej skupiny a po dvoch tituloch majstra sveta získal najcennejší úspech kariéry.,aktualizované

Volejbalistky USA si v semifinále poradili so Srbkami 3:0

Hráčky USA si zahrajú finále opäť po 9 rokoch. V súboji o zlato nastúpili pod piatimi kruhmi už trikrát, no ani raz neuspeli. ,aktualizované

Hádzanárky ROC postúpili do finále proti Francúzsku

Prvý polčas bol dlho vyrovnaný a rozdiel v skóre bol iba minimálny, no hráčkam ROC vyšiel záver.,aktualizované

Zlato v hode oštepom získala Číňanka Š'-jing Liou

Vicemajsterka sveta z Číny vyhrala už prvým pokusom, keďže výkon 27-ročnej oštepárky už nik nedokázal prekonať.,aktualizované

Srbka Perkovičová si vybojovala zlato v kumite do 61 kg

Majsterka sveta z roku 2018 dosiahla na svojej prvej olympiáde životný úspech.,aktualizované

Keňanka Kipyegonová obhájila zlato na 1500 m v rekorde OH

Víťazka zaútočila v závere a zlomila 33 rokov staré olympijské maximum. ,aktualizované

Čínski stolní tenisti získali zlato v družstvách, zdolali Nemcov

Číňania potvrdili svetovú dominanciu a zlato z mužskej súťaže družstiev vyhrali na každej olympiáde. Vo finále prehral len tri sety.,aktualizované

Bahamčanka Millerová-Uibová na 400 m obhájila zlato

Víťazka bola suverénna, veľký náskok mala už po finálovej zákrute.,aktualizované

Domáca Mukaidová získala zlato vo voľnom štýle do 53 kg

Dvojnásobná majsterka sveta do 55 kg štartovala na svojej prvej olympiáde.,aktualizované

Basketbalistky USA postúpili do finále po triumfe nad Srbskom

Obhajkyne zlata dominovali od úvodu, už po prvej štvrtine viedli 25:12 a vyhrali napokon všetky štyri štvrtiny. ,aktualizované

Uganďan Cheptegei triumfoval na 5000 m

Majster sveta nedopustil stratu zlata a po dobrom taktickom výkone finišoval o takmer pol sekundy pred Ahmedom.,aktualizované

Americký zápasník Stevenson so zlatom do 125 kg

Vo finálovom zápase na neho nestačil Gruzínec Geno Petriašvili, ktorý si tak odniesol striebro.,aktualizované

Japonec Kijuna získal zlato v disciplíne kata

Vo finále zdolal Španiela Damiana Quintera.,aktualizované

Vodní pólisti Grécka do finále, Chorvátsko zdolalo Čiernu Horu

V boji o 5.-8. miesto zvíťazili Chorváti nad Čiernou Horou a Američania nad Talianskom. ,aktualizované

Sidakov získal zlato vo voľnoštýliarskej kategórii do 74 kg

Vo finále zdolal Bielorusa Mahamedchabiba Kadžimahamedova 7:0 na body.,aktualizované

Holanďanky získali zlato, vo finále zdolali Argentínu

Majsterky sveta Holanďanky sa dostali do finále olympijského turnaja piatykrát za sebou. V Riu 2016 získali striebro, predtým boli dvakrát zlaté.,aktualizované

Zlato v päťboji žien získala Britka Frenchová

Olympijská víťazka z Londýna Asadauskaiteová bola tiež skvelá v behu, do ktorého išla z 15. miesta s odstupom 52 sekúnd.,aktualizované

Czaková po 45. mieste: Chcela som, aby sa umiestnenie začínalo trojkou

V uplynulých rokoch sa zameriavala na päťdesiatku, tá však na ďalších šampionátoch nebude a tak zatiaľ nevie, ako sa bude vyvíjať jej kariéra.