Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír

Prvé kroky novej vlády

Eštok podal trestné oznámenie pre poskytnutie ochrany čurillovcom

Podmienky, za akých sa čurillovci dostali k ochrane zo strany Úradu špeciálnej prokuratúry, by mali byť prešetrené, skonštatoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

,aktualizované 

VIDEO: Prezidentka vymenovala novú vládu, povedie ju R. Fico

Vládnu koalíciu vytvorili strany Smer-SD, Hlas-SD a SNS. Posty vo vláde si rozdelili v pomere 7 : 7 : 3.

OBRAZOM: Toto sú členovia novej vlády, pozrite si ich profily

TASR prináša profily členov vymenovanej vlády SR.

Vláda vymenovala nových štátnych tajomníkov

Do funkcie štátneho tajomníka Ministerstva obrany SR vláda vymenovala Igora Melichera.

L. Plaváková: M. Šutaj Eštok robí trestnoprávne ramená

Šéf rezortu podľa nej mohol pred Úradom na ochranu oznamovateľov obhájiť, prečo postavenie mimo službu nie je odvetným opatrením.

ANS víta kroky na riešenie nedostatku zdravotníckych pracovníkov

Asociácia nemocníc Slovenska víta aj posunutie reálneho zavádzania optimalizácie siete nemocníc a dátumu zavedenia maximálnych čakacích dôb na operácie o jeden rok.

SaS navrhuje zvýšiť financovanie špecializovaným skupinám o 40 percent

Financovanie centier pre deti a rodiny podľa nich nemožno považovať za dostatočne zohľadňujúce potreby detí so zdravotným znevýhodnením.

Raši chce zmenu volebných obvodov už v roku 2027, Gröhling je proti

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) má plnú dôveru Rašiho, Hlasu-SD aj vlády, keďže vysvetlil svoj právny postup pri postavení vyšetrovateľov mimo službu.

Dolinková: Verím, že mám podporu pre priority v zdravotníctve

V prípade správ z nárastu respiračných ochorení v Číne si ministerka nemyslí, že je dôvod na znepokojenie z možného vypuknutia ďalšej vážnej pandémie na Slovensku.

T. Taraba avizuje novelu k fungovaniu Úradu na ochranu oznamovateľov

Taraba potvrdil, že SNS je za zachovanie rodičovského dôchodku, zvýrazňuje jeho význam ako nástroj medzigeneračnej solidarity.

Opoziční poslanci navrhli sviatok k výročiu Sviečkovej manifestácie

Sviečková manifestácia bolo pokojné zhromaždenie veriacich za občianske a náboženské slobody, ktoré sa konalo v Bratislave na Veľký piatok 25. marca 1988.

SNS zopakovala, že trvá na vyplácaní rodičovského dôchodku

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD) počas týždňa vyhlásil, že je pripravený rokovať s SNS o riešení zavedenia plnohodnotného 13. dôchodku.

Blanár sa v Prahe stretol s predstaviteľmi ČR i slovenskými krajanmi

Blanár sa na úvod návštevy spolu s delegáciou stretol s predsedom Senátu ČR Milošom Vystrčilom a predsedníčkou Poslaneckej snemovne Markétou Pekarovou Adamovou.

Fico: Vzťahy SR a ČR narušil zub času, musíme im dať konkrétny obsah

Fico ocenil, že český premiér chce hneď po tom, ako v Poľsku vznikne nová vláda, zvolať stretnutie premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4).,aktualizované 

Fico:Pripravuje sa telefonát so Šmyhaľom, má byť o odmínovaní a pomoci

Zopakoval postoj novej vlády, že neverí na vojenské riešenie konfliktu na Ukrajine. ,aktualizované 

Pavel: Predvolebná rétorika už nemôže vstupovať do súčasnej spolupráce

Cieľom krátkeho stretnutia na Pražskom hrade bolo nastaviť novú úroveň komunikácie a potvrdiť nadštandardnú kvalitu vzťahov medzi obomi krajinami.

EK vyhodnotila pozitívne tretiu žiadosť o platbu z plánu obnovy

Dnes je významný deň pre Slovensko. Hodnotenie EK potvrdzuje, že realizácia plánu obnovy ide správnym smerom, uviedol vicepremiér pre eurofondy a plán obnovy Peter Kmec (Hlas-SD).

Schôdzu k odvolávaniu ministra vnútra prerušili, vystúpil len Gašpar

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) postupoval pri svojich personálnych rozhodnutiach v súlade s ustanoveniami zákona. Myslí si to poslanec Národnej rady (NR) SR Tibor Gašpar (Smer-SD).,aktualizované 

Tehotné absolventky štúdia by mohli dostať príspevok 200 eur mesačne

Na príspevok by mala nárok plnoletá tehotná absolventka strednej alebo vysokej školy, ktorá má trvalý pobyt na Slovensku a nemá nárok na výplatu tehotenského alebo tehotenského štipendia.

Vystrčil: Rozvoj vzťahov ČR a SR má prednosť pred ambíciami politikov

Fico podľa Vystrčila hneď v úvode rokovania zdôraznil, že zahranično-politická orientácia Slovenska sa nemení – členstvo v EÚ a NATO sú základnými piliermi slovenskej zahraničnej politiky. ,aktualizované 

Slovenský premiér a ministri pricestovali na návštevu Prahy

Predseda slovenskej vlády svoju návštevu začal v hornej komore českého parlamentu, kde ho na pracovných raňajkách prijal šéf Senátu Miloš Vystrčil.

Tomáš: Ľudia odchádzajú do dôchodku neskoro, vek by sa mal zastropovať

Pokiaľ ide o rodičovský dôchodok, Tomáš ho považuje za diskriminačný voči ľuďom, ktorí deti nemajú. Riešením preto podľa neho je 13. dôchodok, ktorý dostanú všetci seniori bez ohľadu na počet detí.

Plénum má v schôdzi o odvolávaní Šutaja Eštoka pokračovať v piatok

V diskusii k návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra stihli vo štvrtok vystúpiť niekoľkí poslanci opozície aj koalície.

SaS bude za odvolanie Šutaja Eštoka, Krúpa na to vidí viacero dôvodov

Poslanec Juraj Krúpa skonštatoval, že časom vypláva na povrch, prečo sa Šutaj Eštok rozhodol byť ministrom vnútra a vykonávať "drevorubačské personálne holoruby" vo vedení polície.

S. Migaľ označil schôdzu k odvolávaniu M. Šutaja Eštoka za zbytočnú

Toto je asi najabsurdnejšia a najzbytočnejšia schôdza, akú som v tomto pléne videl, vyhlásil poslanec Národnej rady (NR) SR Samuel Migaľ.

B. Susko rokoval s českým ministrom aj o probléme veľkého počtu väzňov

Ministri podľa slovenského ministra spravodlivosti B. Suska diskutovali najmä o trestnej politike štátu.

Blanár: Veľmi vítam dohodu o dočasnom prímerí medzi Izraelom a Hamasom

Umožní prepustenie rukojemníkov a vytvorí i priestor na doručenie väčšieho množstva potrebnej humanitárnej pomoci, zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

M. Šutaj Eštok zdôraznil, že pri svojich krokoch zákon neporušil

Minister vnútra M. Šutaj Eštok podotkol tiež, že keď opozícia avizovala jeho odvolanie, ešte neboli známe rozhodnutia súdov, na ktorých stavia svoje argumenty.

Saková: Štát je pripravený podporiť investíciu Gotion InoBat Batteries

Memorandum o spolupráci bolo s GIB podpísané v stredu (22. 11.). Nová továreň by mala v Šuranoch zamestnať približne 1500 pracovníkov, výrobu má spustiť v roku 2026.

Hranica na povinné platenie DPH by sa mohla zvýšiť na 75.000 eur

Súčasná legislatíva pozná dva typy registrácie na platenie DPH, dobrovoľnú a povinnú. Na dobrovoľnú registráciu nie je právny nárok, povoľuje ju finančná správa na základe žiadosti daňového subjektu.

Ministerstvo dopravy vyjadrilo podporu slovenským autodopravcom

Verím, že sa nám situáciu podarí vyriešiť tak, aby boli slovenskí dopravcovia spokojní, spresnil šéf rezortu Jozef Ráž ml.

Do diskusie k odvolávaniu Šutaja Eštoka sa prihlásilo vyše 30 rečníkov

Poslanci prihlásení písomne za klub môžu rečniť podľa rokovacieho poriadku 30 minút. Zvyšní písomne prihlásení môžu hovoriť najviac 20 minút.

Minister vnútra má dôveru R. Fica, vláda odmieta argumenty opozície

Premiér predniesol aj stanovisko vlády, ktorá považuje návrh opozičných poslancov za neopodstatnený vo všetkých jeho častiach.

Šimečka:Minister vnútra,ktorý porušil zákon, nemá vo funkcii čo hľadať

Šutaj Eštok podľa neho vedome a opakovane prekročil čiaru v súvislosti s porušením zákona.

Začala sa mimoriadna schôdza, Šutaj Eštok má čeliť odvolávaniu

Minister vnútra už viackrát zopakoval, že trvá na zákonnosti svojho postupu. Z funkcie sa odísť nechystá a snahu opozície o jeho odvolanie označil za neopodstatnenú. ,aktualizované 

Mikulec: Minister vnútra je rizikom pre právny štát

Líder hnutia Slovensko Igor Matovič pripomenul, že v právnom štáte vládna moc dopraje slobodu vyšetrovateľom bez ohľadu na to, koho vyšetrujú. To sa však podľa neho v súčasnosti nedeje.

Rakúsky minister: Kontroly na hraniciach so SR ostanú, kým bude treba

Slovenský a rakúsky minister podpísali aj novú bilaterálnu dohodu o spolupráci medzi policajnými zbormi, ktorá sa týka utajovaných opatrení na hranici. ,aktualizované 

Premiér v piatok odcestuje do Česka na svoju prvú zahraničnú návštevu

Na Úrade vlády Českej republiky Fica privíta český premiér Petr Fiala, s ktorým budú rokovať o vzájomných bilaterálnych vzťahoch aj aktuálnych otázkach európskej politiky.

Minister vnútra dočasne postavil mimo služby celkovo už 32 policajtov

Rezort deklaruje, že minister pri prijímaní personálnych opatrení postupuje v súlade s ustanoveniami zákona o štátnej službe policajtov.

Reforma nemocníc bude pokračovať za plného poskytovania starostlivosti

Ministerstvo zdravotníctva by po novom do konca roka malo vydávať rozhodnutia o podmienenom zaradení nemocníc do siete. ,aktualizované 

Schôdza k odvolávaniu M. Šutaja Eštoka sa začne vo štvrtok popoludní

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) priblížil, že koalícia nebude pri otváraní schôdze robiť obštrukcie a schôdza sa bude konať.

ÚDZS víta snahu stabilizovať zdravotníctvo, upozorňuje na zisky Dôvery

Úrad očakáva, že vláda stabilizuje platby za poistencov štátu tak, ako to vyplýva z novej legislatívy.

Tomáš: So zmenou rodičovských dôchodkov SNS súhlasila, budeme rokovať

SNS podporuje návrh na vyplatenie 13. dôchodku, no zároveň trvá na zachovaní inštitútu vyplácania rodičovského dôchodku.