Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. máj 2024Meniny má Viliam
< sekcia Prvé kroky novej vlády

Smer-SD je podľa Danka ochotný obetovať pozíciu premiéra Hlasu-SD

Na snímke zľava predseda strany SNS Andrej Danko. Foto: TASR Pavel Neubauer

Ďalej zdôraznil, že pre národniarov je prioritná povolebná spolupráca práve s týmito dvoma stranami.

Bratislava 27. augusta (TASR) - Robert Fico sa podľa Andreja Danka dohodol s Petrom Pellegrinim na tom, že by Smer-SD obetoval po predčasných parlamentných voľbách pozíciu premiéra v prospech Hlasu-SD. Predseda SNS Danko to uviedol v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Ďalej zdôraznil, že pre národniarov je prioritná povolebná spolupráca práve s týmito dvoma stranami. Šéf SaS Richard Sulík v diskusii uviedol, že so stranami Demokrati či Modrí, Most-Híd nekomunikuje o prípadnej podpore do predčasných volieb.

V súvislosti s konsolidáciou verejných financií vidí Sulík cestu vo zvyšovaní ekonomického rastu. Danko súhlasí s tým, že treba riešiť dlh. Netreba sa však podľa neho báť aj adresne si požičiavať, napríklad na výstavbu diaľnic.

Sulík navrhuje, aby proces posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) pre priemyselné stavby nebol v gescii ministerstva životného prostredia, ale aby prešiel pod rezort hospodárstva. Danko to považuje za kozmetické zmeny, volá napríklad po jednom stavebnom úrade. "Diaľnice majú problém, že nemáme dobrý stavebný zákon," reagoval s tým, že v prípade úspechu vo voľbách je pre národniarov prioritou obsadenie pozície ministra dopravy.