Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Počasie

Kaliforniu zasiahli silné dažde, bez elektriny ostali tisícky ľudí

Muž sa brodí po kolenách vo vode na svojom pozemku. Foto: TASR/AP

Pre prívalové povodne boli uzavreté dôležité cestné komunikácie južne od mesta Sacramento. V nedeľu ráno miestneho času tam bolo bez elektriny viac ako 41.000 odberateľov.

Los Angeles 2. januára (TASR) - Americký štát Kalifornia zasiahli počas víkendu rekordné dažde, pre ktoré ostali tisícky ľudí bez elektriny. Miestne úrady sa pre povodne pripravujú na možnú evakuáciu obyvateľov. TASR prevzala správu z agentúr DPA a TCA a AP.

Pre prívalové povodne boli uzavreté dôležité cestné komunikácie južne od mesta Sacramento. V nedeľu ráno miestneho času tam bolo bez elektriny viac ako 41.000 odberateľov. Úrady na severe Kalifornie v dôsledku povodní varovali tamojších obyvateľov pred možnou evakuáciou.

Mesto Oakland zaznamenalo v sobotu najvlhkejší deň od roku 1970. V neďalekom San Franciscu bola sobota druhým najvlhkejším dňom za uplynulých viac ako 170 rokov, spadlo tam až 138 milimetrov zrážok, uviedla americká Národná meteorologická služba.

Kaliforniu sužovalo minulý rok extrémne sucho. Víkendové dažde teda pomohli doplniť zásoby v niekoľkých vodných nádržiach. Silnú búrku očakávajú meteorológovia v najbližších dňoch v Los Angeles.