Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Počasie

Na strednom a východnom Slovensku sa ráno môže miestami tvoriť hmla

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Jaroslav Novák

Výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 až 200 metrov je podľa meteorológov v tejto ročnej dobe a oblastiach bežný, no môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Bratislava 3. októbra (TASR) - Vo viacerých okresoch Banskobystrického, Žilinského, Košického a Prešovského kraja sa môže v utorok ráno tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Meteorológovia pre dané lokality vydali výstrahu prvého stupňa. Tá platí do 9.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.

Výstraha sa týka okresov Banská Bystrica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš a Zvolen. Platí aj pre okresy Bardejov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa i Svidník. Rovnako tiež pre okresy Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Tvrdošín a Liptovský Mikuláš.

Výskyt hmiel s danou dohľadnosťou je podľa meteorológov v tejto ročnej dobe a oblastiach bežný, no môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. "Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," dodal SHMÚ.