Quantcast
< sekcia Počasie

Okolie mesta Nitra zasiahla supercela, na cestách sú polámané stromy

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu druhého stupňa pre celý okres Nitra, kde hrozí prívalová povodeň.

Nitra 9. júna (TASR) – Zaplavené cesty, vyvrátené stromy i škody na majetku zanechala po sebe v okolí Nitry supercela, ktorá priniesla vo štvrtok v popoludňajších hodinách množstvo zrážok. Po jej vyčíňaní zostala neprejazdná Hlohovecká cesta, kde silný vietor odniesol časť strechy domu. V okolí Lehoty, Lužianok až po Krvavé Šenky sú na ceste popadané stromy, viaceré cesty sa ocitli pod vodou. Obce v okolí Nitry, najmä Lužianky, Zbehy, Lukáčovce, Rišňovce či Lehotu, zasiahol ľadovec.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu druhého stupňa pre celý okres Nitra, kde hrozí prívalová povodeň. "Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov," varuje SHMÚ.