Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 6. december 2025Meniny má Mikuláš
< sekcia Počasie

Po silných dažďoch záplavy: Postihli túto obľúbenú destináciu

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dano Veselský

V metropole Ligúrie Janov sa v štvrti Pegli zrútil oporný múr, ktorý poškodil niekoľko áut a v oblasti museli byť prerušené dodávky plynu a elektriny.

Rím 17. novembra (TASR) — Rozsiahle škody spôsobili vytrvalé dažde, ktoré v nedeľu zasiahli talianske regióny Ligúria, Toskánsko a Emilia-Romagna. Informovala o tom agentúra APA.

V metropole Ligúrie Janov sa v štvrti Pegli zrútil oporný múr, ktorý poškodil niekoľko áut a v oblasti museli byť prerušené dodávky plynu a elektriny.

V Janove voda zaplavila mnohé ulice, ktoré miestami pripomínali potoky. V blízkosti pozemnej lanovky Sant'Anna spadol strom. Hasiči museli evakuovať cestujúcich zo zablokovanej kabínky; zranený nebol nikto. Pozemná lanovka bola dočasne odstavená.

Vedenie mesta vyzvalo obyvateľov, aby nikam zbytočne necestovali a vyhýbali sa nebezpečným oblastiam, ako sú podchody, mosty a brehy riek. Mestské parky, záhrady a cintoríny boli dočasne zatvorené.

Dažde spôsobili značné problémy aj na severe Toskánska, konkrétne v provincii Lucca, kde došlo k zosuvom pôdy. Záchranné zložky zostali v stave pohotovosti z dôvodu očakávaných ďalších zrážok.

Talianska civilná ochrana očakáva v nasledujúcich hodinách v severnom Taliansku a Toskánsku opätovné zhoršenie poveternostných podmienok.