Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Počasie

Pomerne teplé počasie bude na Slovensku pokračovať aj v ďalších dňoch

Východ Slnka s rannou hmlou. Foto: TASR/DPA

V utorok (3. 10.) môže maximálna denná teplota vzduchu na juhozápade dosiahnuť 27 stupňov Celzia, čo je podľa SHMÚ výrazne viac ako dlhodobý priemer.

Bratislava 1. októbra (TASR) - Pomerne teplé počasie bude na Slovensku pokračovať aj v ďalších dňoch. Nástup typicky jesenného sychravého počasia sa neočakáva. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

"V ďalších dňoch síce počasie nebude také ustálené ako v minulom týždni a už v stredu (4. 10.) nás čaká prechod studeného frontu, napriek tomu stále neočakávame ani nástup typicky jesenného sychravého počasia. Práve naopak. Na začiatku budúceho týždňa k nám bude po zadnej strane tlakovej výše so stredom nad Balkánom prúdiť od juhozápadu teplý vzduch," uviedli meteorológovia.

V utorok (3. 10.) môže maximálna denná teplota vzduchu na juhozápade dosiahnuť 27 stupňov Celzia, čo je podľa SHMÚ výrazne viac ako dlhodobý priemer.

"Po prechode spomínaného studeného frontu sa k nám od Západu v chladnejšom vzduchu opäť rozšíri tlaková výš. Ochladí sa, ale súčasne sa zmenší oblačnosť a šanca na zrážky bude minimálna," spresnili meteorológovia.

Avizovali, že v závere týždňa sa začne opäť otepľovať a teplota sa tak veľmi rýchlo dostane opäť nad dlhodobý priemer. "Nasledujúci týždeň tak okrem toho, že bude teplý, bude aj veľmi suchý, keďže väčšinu času bude počasie u nás ovplyvňovať tlaková výš," uzavrel SHMÚ.