Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Počasie

POZOR NA BÚRKY: Hrozia v Bratislavskom a Trnavskom kraji

Ilustračná fotka. Foto: TASR/Štefan Puškáš

V Bratislavskom kraji a niektorých okresoch Trnavského kraja aktuálne platí druhý stupeň výstrahy pred búrkami. Výstraha prvého stupňa zároveň platí na celom území Slovenska.

Bratislava 6. júna (TASR) - V Bratislavskom kraji a niektorých okresoch Trnavského kraja aktuálne platí druhý stupeň výstrahy pred búrkami. Výstraha prvého stupňa zároveň platí na celom území Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.

Druhý stupeň výstrah pred búrkami platí do 19.00 h v celom Bratislavskom kraji, tiež v okresoch Dunajská Streda, Galanta a Trnava. "Výskyt sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ich intenzita je nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia materiálnych škôd je vysoká. Predstavujú veľké nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, môžu byť obmedzené až znemožnené ľudské aktivity a pohyb osôb," varujú meteorológovia.

Búrky však hrozia na celom Slovensku, a to počas utorka večera, ako aj v najbližších dňoch. "Po väčšinu dní bude naďalej miestami dusno a najmä v denných hodinách aj s prehánkami, dažďom a búrkami, opäť aj intenzívnymi, no zrážky sa budú vyskytovať aj počas nocí," priblížil SHMÚ na sociálnej sieti.