Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Počasie

SHMÚ avizuje v budúcom týždni výrazné oteplenie

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

V pracovnom týždni bude väčšinou málo oblačnosti, prehánky a búrky sa budú vyskytovať len výnimočne.

Bratislava 16. júna (TASR) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) avizuje v budúcom týždni na Slovensku výrazné oteplenie. Teploty by sa mohli podľa predpovedného modelu počas týždňa vyšplhať na 34 stupňov Celzia.

"V priebehu pondelka (17. 6.) a utorka (18. 6.) sa začne zo severnej Afriky vysúvať hrebeň vysokého tlaku vzduchu nad Taliansko a Balkán. Po jeho zadnej strane začne prúdiť od juhozápadu veľmi teplý, pôvodom tropický vzduch aj do našej oblasti," priblížil SHMÚ na sociálnej sieti. V pracovnom týždni tak bude väčšinou málo oblačnosti, prehánky a búrky sa budú vyskytovať len výnimočne.

"Už v utorok na juhu môže teplota dosiahnuť 32 stupňov Celzia," dodali meteorológovia. V stredu (19. 6.) sa očakáva podľa predpovedného modelu ešte o dva stupne viac. "V noci na štvrtok (20. 6.) sa bude Poľskom presúvať ďalej na východ studený front, ktorý čiastočne ovplyvní počasie aj u nás. Zrážok veľa neprinesie, ale prechodne sa mierne ochladí, a to najmä na severe," doplnili s tým, že v piatok (21. 6.) by malo byť rovnako teplo ako v stredu.