Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 19. jún 2024Meniny má Alfréd
< sekcia Počasie

SHMÚ: Koncom týždňa by mohlo snežiť aj v nížinách

Ilustračná snímka.. Foto: TASR/AP

SHMÚ zároveň upozorňuje, že v predpovedi na víkend je ešte stále značná miera neistoty.

Bratislava 6. decembra (TASR) - Koncom týždňa by mohlo snežiť aj v nížinách. V nedeľu (11. 12.) večer predpokladajú meteorológovia snehovú pokrývku už na väčšine nášho územia. V nížinách by však malo ísť zväčša len o pár centimetrov mokrého snehu a na východe by to malo byť čiastočne bez snehu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

Sneženie očakávajú odborníci v súvislosti so studeným frontom, ktorý by mal cez víkend ovplyvňovať aj počasie na Slovensku. "Najmä v priebehu nedele by sa k nám mal začať dostávať postupne od severozápadu výrazne chladnejší vzduch. Za takéhoto predpokladu sa očakávajú cez víkend najmä v nedeľu trvalejšie zrážky, ktoré budú od západu prechádzať do sneženia aj v nížinách," načrtli. Na začiatku budúceho týždňa by sa malo ochladenie ešte vystupňovať.

SHMÚ zároveň upozorňuje, že v predpovedi na víkend je ešte stále značná miera neistoty. "Je však viac-menej jasné, že nielen cez víkend, ale aj v piatok treba rátať opäť s výdatnejšími zrážkami na väčšine územia a viac-menej jasné je aj to, že na konci tohto týždňa alebo na prelome tohto a budúceho týždňa budú zrážky pri ochladzovaní aj v nížinách prechádzať do sneženia," dodal.

Ako skonštatovali meteorológovia, už v utorok lokálne aj v polohách menej ako 700 metrov nad morom nasnežilo a polohách okolo 1000 metrov nad morom a vyššie spadlo ojedinele aj okolo 20 centimetrov snehu, napríklad v Lome nad Rimavicou v okrese Brezno. "V polohách do 400 metrov nad morom sme zatiaľ naďalej prakticky všade bez snehovej pokrývky," doplnili.