Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Počasie

Rozosneží sa: Meteorológovia varujú pred snehom aj poľadovicou

Na snímke snežný pluh odhŕňa sneh po rannom snežení na horskom priechode Donovaly pri Banskej Bystrici. Foto: TASR Ján Krošlák

Výstraha pred snežením platí pre Banskobystrický kraj, viaceré okresy Košického a Prešovského kraja a okres Levice do 21.00 h. Napadnúť môže asi desať centimetrov snehu.

Bratislava 30. novembra (TASR) - Vo viacerých okresoch najmä na strednom Slovensku treba vo štvrtok počítať so snežením. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre ne výstrahu prvého stupňa. Informoval o tom na webe. Na viacerých miestach sa môže cez deň tvoriť tiež poľadovica.

Výstraha pred snežením platí pre Banskobystrický kraj, viaceré okresy Košického a Prešovského kraja a okres Levice do 21.00 h. Napadnúť môže asi desať centimetrov snehu. "Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblastiach bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," dodali meteorológovia. Vo viacerých okresoch, najmä na východe krajiny, treba počítať aj snehovými jazykmi a závejmi.

Vo štvrtok platia aj výstrahy pred poľadovicou. Tá sa môže vyskytnúť v Bratislavskom, Nitrianskom, Trnavskom kraji a na niektorých územiach v Košickom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji. "Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra - rôzne typy vedenia)," dodal SHMÚ.