Quantcast
< sekcia Počasie

BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ: Na Slovensku ku koncu týždňa prituhne

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Studený vzduch je podľa meteorológov už v týchto chvíľach pomerne blízko nášho územia a v ďalších dňoch zotrvá nad strednou Európou.

Bratislava 7. decembra (TASR) - Na Slovensko zavíta ku koncu týždňa zima. Najchladnejšie by malo byť v pondelok a v utorok (12. - 13. 12.), keď bude na väčšine územia celodenný mráz a na severe len okolo mínus piatich stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

"Nočná teplota vzduchu ešte nebude veľmi nízka, keďže sa nad našou oblasťou bude nachádzať veľa oblačnosti, ale ojedinelý pokles teploty pod mínus desať stupňov Celzia zrejme zaznamenáme," priblížili meteorológovia. Studený vzduch je podľa nich už v týchto chvíľach pomerne blízko nášho územia a v ďalších dňoch zotrvá nad strednou Európou.

SHMÚ zároveň poukázal, že v nižších polohách na väčšine územia až do utorka (6. 12.) absentovala snehová pokrývka a v nižších polohách nebol zaznamenaný silný mráz, teda minimum teploty vzduchu pod mínus desať stupňov Celzia. "Na druhej strane sa na viacerých miestach vyskytlo aspoň prvé sneženie a aj v nížinách sa na niektorých miestach prechodne vytvorila snehová pokrývka alebo aspoň poprašok," poznamenal ústav.