Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 12. júl 2024Meniny má Nina
< sekcia Počasie

Vo viacerých okresoch treba v stredu rátať s vysokými teplotami

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

"Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," upozornil SHMÚ.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 18. júna (TASR) - Vo viacerých okresoch západného, južného a východného Slovenska treba počas stredy (19. 6.) rátať s vysokými teplotami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti výstrahy prvého a druhého stupňa, informuje o tom na svojom webe.

Výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami platí predbežne od 13.00 h do 19.00 h vo viacerých okresoch Nitrianskeho kraja a v okrese Dunajská Streda. Meteorológovia tam očakávajú ojedinele dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 stupňov Celzia.

Prvý stupeň je vydaný v rovnakom čase pre celý Bratislavský kraj a väčšinu okresov Trnavského, Banskobystrického a Košického kraja a tiež v okresoch Nitra, Šaľa, Humenné a Vranov nad Topľou. Tam môže ojedinele dosiahnuť maximálna teplota vzduchu na 33 až 34 stupňov Celzia. "Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," upozornil SHMÚ.