Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Počasie

FOTO: Bratislavu ochromil dážď: Pre zaplavené ulice sa tvoria kolóny

Na snímke zaplavené autá na parkovisku pri Štrkoveckom jazere po výdatnom daždi 8. júna 2023 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Na Račianskej ulici smerom do Krasnian sa vodiči zdržia v kolónach viac ako hodinu. V opačnom smere takmer polhodinu.

Bratislava 8. júna (TASR) - V Bratislave sú na viacerých miestach zaplavené ulice, tvoria sa tam aj kolóny. Na sociálnych sieťach o tom informujú obyvatelia hlavného mesta a Zelená vlna RTVS.

Na Račianskej ulici smerom do Krasnian sa vodiči zdržia v kolónach viac ako hodinu a pol. V opačnom smere trištvrte hodiny.

"Na bratislavskej D2 od mosta Lanfranconi smerom k Tunelu Sitina sa zdržíte polhodinu," avizovala Zelená vlna.

Zároveň upozornila na to, že na Vajnorskej pod železničným podjazdom smerom do centra je vyplavený kanál. Vodiči sa tam zdržia asi 15 minút.

"Na Einsteinovej smerom na Prístavný most sa zdržíte asi 20 minút a v opačnom smere asi 15 minút," priblížila Zelená vlna. Na Prístavnej smerom k Prístavnému mostu sa podľa nej vodiči zdržia 15 minút.

Kolóny sa tvoria aj na Nobelovej smerom na Vinohrady, kde je potrebné počítať s 25-minútovým zdržaním.

Zaplavený je aj úsek Račianskej cesty pri Vinohradoch. "Smerom z centra sa zdržíte viac ako hodinu a pol a v opačnom smere asi trištvrte hodiny," spresnila Zelená vlna.

"V celej Bratislave sa tvoria rozsiahle kolóny," upozornila Zelená vlna.Polícia hlási na viacerých miestach Bratislavy pre intenzívny dážď zaplavené ulice. Vodičov v tejto súvislosti vyzýva na zvýšenú opatrnosť a radí im, aby na prejazd mestom využili alternatívne trasy. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave o tom informuje na sociálnej sieti. Podľa webu Dopravného podniku Bratislava (DPB) je súčasne spomalená, respektíve prerušená aj premávka niektorých liniek MHD.

Policajti aktuálne evidujú zaplavené viaceré cestné komunikácie, neprejazdné sú Bajkalská, Prievozská, Račianska, Bajkalská ulica - výjazd na R7 od Prievozskej ulice, Vajnorská, Tomašikova a Malokrasňanská ulica. "Račianska ulica v úseku od Peknej cesty v smere do centra mesta sa bude uzatvárať," upresnila polícia.

DPB poukázal na zatopené podjazdy na Bajkalskej ulici a časti komunikácií Vajnorská - Račianska - Drieňová - Ružinovská. Na sprejazdnenie komunikácií, ktoré boli zasiahnuté prívalovým dažďom, boli podľa podniku nasadené všetky dostupné zásahové zložky.

Hlavné mesto na sociálnej sieti priblížilo, že ide o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať. "Robíme však všetko pre to, aby bola situácia čo najskôr vyriešená. V teréne je nasadená všetka technika," avizovalo mesto.

Hasiči zasahovali podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefana Kočiho v súvislosti s poveternostnou situáciou pri niekoľkých technických zásahoch už asi od 16.00 h. "Privolaní boli takmer k tridsiatim udalostiam, v rámci ktorých najmä odčerpávali vodu zo zatopených podjazdov, pivničných priestorov, parkovísk či garáží," priblížil pre TASR.

Zasahujúci hasiči vyťahovali tiež uviaznuté automobily zo zatopených priestorov. Okrem príslušníkov HaZZ pracovali na odčerpávaní vody aj členovia dobrovoľných hasičských zborov z Ružinova, Starého Mesta, Podunajských Biskupíc, Mosta pri Bratislave, Jaroviec, Petržalky a Ivanky pri Dunaji.