Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 28. september 2023Meniny má Václav
< sekcia Počasie

VIDEO: Na konci marca to nečakali: Bratislavu zasiahlo prudké sneženie

Sneženie v Bratislave v pondelok 27. marca 2023. Foto: TASR TV

Počasie sa tvári, akoby už začal apríl.

Bratislava 27. marca (Teraz.sk/TASR) - Hoci meteorológovia upozorňovali na blížiace sa ochladenie na konci mesiaca, ktoré sa začalo prejavovať už počas víkendu, chumelicu v Bratislave asi nikto nepredpokladal.

V pondelok 27. marca však počasie ukázalo, že aj v hlavnom meste sa ešte oplatí jazdiť na zimných pneumatikách. Popoludní sa poriadne rozosnežilo. A hoci sa nedá predpokladať, že by hrozila snehová kalamita, koncomarcový sneh bol riadnym spestrením začiatku nového týždňa. Pozrite si priložené video od fotoreportéra TASR.Bratislava neodporúča pre silný vietor pohyb po parkoch a lesoch


Mesto Bratislava neodporúča v pondelok pohyb po parkoch, lesoch a cintorínoch. Dôvodom je silný vietor. Informuje o tom na sociálnej sieti.

"Môžu padať aj zdravé stromy, návštevu lesoparku preto odporúčame odložiť na iný deň," varujú Mestské lesy v Bratislave.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok do 21.00 h pre Bratislavu výstrahu druhého stupňa. Vietor môže dosiahnuť priemernú rýchlosť okolo 60 a krátkodobo v nárazoch 85 až 95 kilometrov za hodinu.

Veterno môže byť v hlavnom meste aj v utorok (28. 3.). Vietor môže dosiahnuť priemernú rýchlosť 45 až 50 a krátkodobo v nárazoch 65 až 85 kilometrov za hodinu.


V Ružinove fúka silný vietor a sneží