Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Počasie

Vo viacerých častiach Slovenska treba počítať s vetrom na horách

Ilustračná snímka. Foto: TASR Michal Svítok

Miestami sa podľa meteorológov očakáva vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu a priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, čo predstavuje víchricu.

Bratislava 13. februára (TASR) - Vo viacerých častiach stredného a východného Slovenska treba v utorok počítať s vetrom na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Výstraha počas dňa platí vo väčšine okresov v Prešovskom kraji. Tiež do 20.00 h platia v okresoch Gelnica a Košice-okolie. V okresoch Brezno a Lipovský Mikuláš platí výstraha do 12.00 h. Miestami sa podľa meteorológov očakáva vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu a priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, čo predstavuje víchricu.

Naďalej tiež hrozia v niektorých okresoch povodne. Druhý stupeň hydrologickej výstrahy pred povodňami platí v okresoch Michalovce a Trebišov bez Roňavy. Prvý stupeň výstrahy SHMÚ vydal pre okresy Skalica, Nové Zámky-juh, Banská Bystrica, Brezno, Rožňava, Gelnica a Košice-okolie, povodie Hornádu.