Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf

Práve teraz

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo udržal svoj tím v boji o
titul v najvyššej saudskoarabskej súťaži. V utorňajšom zápase 28. kola rozhodol gólom v 59. minúte o domácom víťazstve Al-Nassr nad tímom Al-Shabab 3:2.

Austrálska polícia zhabala viac než 300 kilogramov metamfetamínu
ukrytého v oceľovej konštrukcii, ktorá do Sydney dorazila z Mexika, uviedli v stredu miestne úrady. TASR informuje s odvolaním sa na agentúru DPA.

V záujme podpory mieru a stability v našom regióne a vo svete je
pokračovanie podpory Ukrajiny prioritou číslo jeden. Uviedol to minister obrany SR Martin Sklenár po utorkovej schôdzke šéfov rezortov obrany krajín EÚ v Bruseli.

Poskytovanie príspevku za ubytovanie odídencov by sa malo predĺžiť
do konca roka, rokovať má o tom v stredu vládny kabinet. Výška príspevku za poskytnuté ubytovanie sa zmeniť nemá.

Od dnes sa dočasne obnovujú kontroly na hraniciach SR s Rakúskom,
Maďarskom, Poľskom, Českom a na medzinárodných letiskách. Potrvajú do 8. júna.

Úvod

Rodný dom nacistického vodcu Adolfa Hitlera v rakúskom meste
Braunau am Inn bude slúžiť na školenia policajtov o ľudských právach. TASR informáciu prevzala z utorkovej správy stanice BBC News.

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko sa v utorok ukázal na
verejnosti a poprel špekulácie, že trpí vážnou chorobou. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Muž, ktorý nákladným autom prerazil bezpečnostné bariéry na
Lafayettovom námestí neďaleko Bieleho domu vo Washingtone, bol obvinený z vyhrážania sa zabitím prezidentovi Joeovi Bidenovi a viceprezidentke Kamale Harrisovej. V utorok to uviedla miestna polícia

Slovenskí futbalisti prehrali v druhom zápase MS do 20 rokov s
Ekvádorom 1:2. Jediným gólom Slovákov otvoril v 29. minúte skóre Máté Szolgai, o víťazný sa postaral v druhom polčase Jose Sosa.

Súd v newyorskom Manhattane v utorok určil predbežný termín
pojednávania s exprezidentom USA Donaldom Trumpom na 25. marca 2024. V tom čase budú v plnom prúde primárky Republikánskej strany pred prezidentskými voľbami.

Moskva v utorok uviedla, že ruská stíhačka Su-27 vzlietla k dvom
americkým strategickým bombardérom, ktoré leteli nad Baltským morom a približovali sa k ruskému vzdušnému priestoru.

Tri dediny v ruskej Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou sú bez
elektriny po útoku dronom, oznámil v utorok oblastný gubernátor Roman Starovojt na platforme Telegram.

Slovenskí hokejisti budú prvýkrát od roku 2019 a celkovo tretíkrát
počas éry trénera Craiga Ramsayho chýbať vo štvrťfinále MS. Na 86. svetovom šampionáte obsadili konečné 9. miesto, čím vyrovnali umiestnenie z MS 2018 v Dánsku a domácich 2019 v Bratislave a Košiciach.

Slovenskí hokejisti nepostúpili do štvrťfinále 86. MS. V utorok
neskoro večer o tom rozhodol záverečný zápas B-skupiny v Rige, v ktorom domáci Lotyši remizovali s dovtedy suverénnymi Švajčiarmi v riadnom čase 3:3. Slováci potrebovali 3-bodové víťazstvo favorita.

Krajinský súd vo Viedni odsúdil bývalú rakúsku ministerku pre rodinu
a mládež Sophiu Karmasinovú na 15-mesačné väzenie s trojročným podmienečným odkladom.

Jimmy Butler z Miami dostal pokutu 25-tisíc amerických dolárov
za to, že nebol k dispozícii médiám po treťom dueli finále Východnej konferencie v play off basketbalovej NBA.

Niekoľko stoviek dokumentov a predmetov, ktoré odhaľujú mená a ďalšie
podrobnosti o obetiach otroctva vo francúzskej koloniálnej ríši, bolo pridaných do registra UNESCO s názvom Pamäť sveta.

Česká ministerka obrany Jana Černochová a jej rezortný partner Lloyd
Austin podpísali v Pentagone dohodu o obrannej spolupráci (DCA) Česka so Spojenými štátmi, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.