< sekcia Prešovský kraj

Na rómskej púti v Ľutine sa stretlo približne 500 veriacich

Na archívnej snímke pútnické miesto v Ľutine. Foto: FOTO TASR – Milan Kapusta

Po svätej liturgii predstavili nového kňaza pre rómsku misiu Jána Dvorščáka.

Ľutina 27. júla (TASR) – Približne 500 ľudí sa stretlo na siedmom ročníku púte rómskych rodín, ktorá sa konala v sobotu (25. 7.) v obci Ľutina v okrese Sabinov. TASR o tom v pondelok informoval hovorca Prešovskej archieparchie Michal Pavlišinovič.

"Program sa začal modlitbou chvál, ktoré viedla rómska gospelová kapela F6. Počas modlitieb kňazi vysluhovali sviatosť zmierenia a následne sa konala svätá liturgia, ktorej predsedal humenský archieparchiálny vikár Martin Zlacký. Zároveň prítomným odovzdal pozdrav a požehnanie od otca arcibiskupa metropolitu Jána Babjaka SJ," uviedol Pavlišinovič.

Po svätej liturgii predstavili nového kňaza pre rómsku misiu Jána Dvorščáka. Kňaz Martin Mekel, riaditeľ Gréckokatolíckej rómskej misie, prezentoval nové Centrum pre Rómov na Sigorde, ktoré je v procese rekonštrukcie.

"Popoludní program pokračoval prednáškami pre mužov, ktoré mal duchovný správca Centra pre Rómov v Malcove Igor Čikoš. Ženám sa prihovorila rehoľná sestra Lea Zorvanová. Pre mládež bolo pripravené vystúpenie mládežníckych gospelových kapiel z Čičavy, Lenartova, Snakova a okolia Vranova nad Topľou," dodal Pavlišinovič s tým, že púť bola ukončená modlitbou korunky Božieho milosrdenstva, ktorú viedli veriaci z Krížovej Vsi.