< sekcia Prešovský kraj

Už aj v Kežmarku nájdete automat na textilné rúška

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Hovorkyňa mesta Zuzana Šlosárová dodáva, že rúška sú vyrobené z certifikovanej zdravotníckej bavlny a cena za jeden kus je tri eurá.

Kežmarok 2. apríla (TASR) - Kežmarok má svoj prvý automat na ochranné rúška, ktorý vznikol z iniciatívy Mestského kultúrneho strediska v Kežmarku. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Šlosárová s tým, že automat je od stredy (1. 4.) umiestnený pri bankomatoch vo vstupe do supermarketu Tesco a prístup k nemu majú všetci záujemcovia.

„Keďže automat na sladkosti, ktorý bol umiestnený v priestoroch zimného štadióna, nebol pre zákaz dlhšie používaný, rozhodli sme sa ho využiť inak. Potraviny sme vymenili za to, čo ľudia teraz potrebujú najviac,“ uviedla riaditeľka mestského kultúrneho strediska Barbora Kaprálová.

Hovorkyňa dodáva, že rúška sú vyrobené z certifikovanej zdravotníckej bavlny a cena za jeden kus je tri eurá. Zásobník bude priebežne dopĺňaný o nové rúška, ktoré majú pomôcť v boji s novým koronavírusom. Občanom sa odporúča denné pranie rúšok nad 60 stupňov Celzia bežnými pracími prostriedkami, ideálne pri teplote 100 stupňov Celzia. Pred nanesením masky sa odporúča očistiť si ruky gélom na báze alkoholu alebo mydlom a vodou.