Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Prešovský kraj

Na škole v Prešove padla omietka, budova vykazuje stavebné kazy

Ilustračná snímka. Foto: TASR – František Iván

Z dôvodu potreby finančnej pomoci pri rekonštrukcii zaslalo mesto Prešov žiadosť o finančné prostriedky na riešenie havarijného stavu školy ministerstvu školstva.

Prešov 22. marca (TASR) - Na Základnej škole Bajkalská v Prešove padla v uplynulých dňoch omietka. Nikto sa pri tom nezranil. Budova podľa prešovskej radnice vykazuje na viacerých miestach stavebné kazy, ktoré musia urýchlene riešiť. Deklaruje však, že skelety pavilónov školy sú zo statického hľadiska stabilné. Poukazuje pritom na tri na sebe nezávislé statické posudky. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Terézia Rácová.

"Situáciu komplikuje aj pokles podláh vplyvom sadnutia podložia v okolí kanálových trás a nutnosť opravy strechy,"
uviedla Rácová. Školu preto podľa jej slov čaká v najbližšom období séria stavebných prác, ktoré budú rozvrhnuté na niekoľko etáp.

"Pôjde o demontáž fotovoltických panelov zo striech, rekonštrukciu strešnej krytiny, opravu podkladných konštrukcií podláh vo vybraných častiach, opravu opadávajúcich omietok stropu či sanáciu niektorých murovaných častí v dvoch pavilónoch," priblížila Rácová.

Z dôvodu potreby finančnej pomoci pri rekonštrukcii zaslalo mesto Prešov žiadosť o finančné prostriedky na riešenie havarijného stavu školy ministerstvu školstva.

"Vyčlenením prostriedkov na najnutnejšie práce sa bude zaoberať aj aprílové mestské zastupiteľstvo," doplnila hovorkyňa.

Zápis žiakov do prvého ročníka bude prebiehať štandardne od 1. do 30. apríla 2023 podľa oznamu zverejneného na webstránke školy.