< sekcia Prešovský kraj

Nočný požiar v Ždiari spôsobil škodu za približne 400.000 eur.

Na snímke zhorená drevenica v centrálnej časti obce Ždiar po nočnom požiari v nedeľu 27. decembra 2015. Foto: TASR/KR HaZZ v Prešove

V Ždiari začalo horieť dnes nadránom pred 2.30 h. Miestnu drevenicu v dôsledku požiaru muselo opustiť 15 ľudí.

Ždiar 27. Decembra (TASR) – Škodu za približne 400.000 eur spôsobil nočný požiar v obci Ždiar (okres Poprad). Oheň tam zachvátil jednu z miestnych dreveníc a ďalšie dva objekty. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

V Ždiari začalo horieť dnes nadránom pred 2.30 h. Miestnu drevenicu v dôsledku požiaru muselo opustiť 15 ľudí. Dvaja sa nadýchali splodín horenia, odovzdali ich preto do opatery privolaných záchranárov.

Od drevenice, ktorú poškodil požiar najviac, sa oheň rozšíril aj na vedľa stojacu stodolu a neobývanú staršiu drevenicu. Hasiči už majú požiar momentálne pod kontrolou. Na mieste už iba likvidujú menšie lokálne ohniská. Sú tam aj zisťovatelia príčin požiarov.Spomenutá udalosť povolala do terénu celkovo 23 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z viacerých staníc Prešovského kraja, a to s ôsmimi kusmi techniky. Asistovali im aj 12 členovia dobrovoľného hasičského zboru z obce.

TASR informoval Miroslav Skička z operačného strediska Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.