Quantcast
< sekcia Prešovský kraj

Polícia na hraniciach s Ukrajinou zadržala muža hľadaného Interpolom

Hranica s Ukrajinou. Ilustračné foto. Foto: TASR/Jaroslav Cucák

Hraničiari o zadržaní medzinárodne hľadaného vyrozumeli službukonajúceho prokurátora Krajskej prokuratúry v Prešove.

Ubľa 27. mája (TASR) – Štátneho príslušníka Ukrajiny hľadaného Interpolom zadržali vo štvrtok (26. 5.) policajti hraničnej kontroly na hraničnom priechode v Ubli. Ako TASR informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, 46-ročného muža do zoznamu medzinárodne hľadaných osôb zapísali orgány Českej republiky v závere októbra 2019.

Ukrajinec pricestoval na hraničný priechod z územia Ukrajiny krátko pred poludním na osobnom motorovom vozidle. "Počas vykonávania hraničnej kontroly bolo lustráciou v informačných systémoch Ministerstva vnútra SR zistené, že osoba je vedená v informačnom systéme Interpolu ako osoba hľadaná na účel zadržania osoby a jej vydania," priblížila hovorkyňa s tým, že aktuálnosť pátrania a platnosť zatýkacieho rozkazu sa potvrdila aj prostredníctvom SIRRENE.

Hraničiari o zadržaní medzinárodne hľadaného vyrozumeli službukonajúceho prokurátora Krajskej prokuratúry v Prešove. Ukrajinca policajti obmedzili na osobnej slobode, po vykonaní potrebných procesných úkonov ho na pokyn prokurátora previezli do Prešova.