Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Prešovský kraj

Práce na cintoríne v Snine ukončili, pribudli stovky hrobových miest

Ilustračná snímka. Foto: TASR Pavol Zachar

Finančné zdroje na rozšírenie nového cintorína mesto použilo z úverových zdrojov.

Snina 22. júna (TASR) - Druhú etapu prác na obnove nového cintorína v Snine ukončili, samospráva si nedávno prevzala dielo od zhotoviteľa, ktorým boli Verejnoprospešné služby Snina. Vďaka tomu pribudlo na pietnom mieste 1340 hrobových miest. Informovala o tom Michaela Šalachová z kancelárie primátora s tým, že miesta na pochovávanie umiestnili medzi novovybudovanými prístupovými komunikáciami, kde zároveň pribudlo nové osvetlenie.

"Cintorín disponuje úžitkovou i pitnou vodou, rozšírili sa rozvody úžitkovej vody, ktoré slúžia na zavlažovanie zelených plôch v areáli zo studne, a takisto pitnej vody, ktoré vedú k pitným fontánkam," priblížila Šalachová. V strede areálu vzniklo miesto, kde je osadený kríž a priestor na zapálenie sviečky. Na cintoríne pribudli aj nové lavičky, odpadkové koše, fontánky s pitnou vodou a nové svietidlá. Celý areál je zároveň oplotený.

Finančné zdroje na rozšírenie nového cintorína mesto použilo z úverových zdrojov. "V rámci druhej etapy rozširovania cintorína a osadzovania komponentov bolo použitých necelých 300.000 eur, a to z polmiliónového úveru, z ktorého mesto použilo časť na obnovu peších a cestných komunikácií," doplnila Šalachová s tým, že samospráva chystá aj ďalšie etapy rozširovania nového cintorína, aktuálne však na to hľadá finančné zdroje.