< sekcia Prešovský kraj

PREŠOV: Poslanci rozdelili 179.000 eur na podporu športu

Ferratum Foto: Ferratum

Mestskí poslanci v Prešove rozdelili dnes 179. 000 eur na podporu športových klubov, ich činností a športových podujatí pre deti i mládež v meste.

Prešov 27. apríla (TASR) – Mestskí poslanci v Prešove rozdelili dnes 179.000 eur na podporu športových klubov, ich činností a športových podujatí pre deti i mládež v meste. Financie rozdelili medzi 76 subjektov.

Viac ako 98.000 eur dali na podporu činností športových klubov realizujúcich nosné športy ako futbal, hokej a hádzaná, tu dostane financie sedem subjektov. Najviac dostane 1. FC Tatran Prešov, jeho dotácia je vo výške 26.663 eur. Vyše 62.000 eur ide na podporu klubov realizujúcich ostatné športy, tu sa dotácia rozdelila medzi 35 žiadostí. Viac ako 12.000 eur dali poslanci na športové podujatia pre deti a mládež a vyše 5370 eur na iné podujatia.

V diskusii poslanci hovorili najmä o tom, že budúci rok by sa medzi nosné športy mohol dostať aj volejbal, ale aj o väčšej podpore pre medzinárodný mládežnícky futbalový turnaj Fragaria Cup. Na oddelenie školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Prešove prišlo spolu 85 žiadostí o podporu športu či športových akcií, z ktorých deväť bolo vyradených.

Celková podpora športu od mesta je podľa poslanca Richarda Drutarovského približne 1,7 milióna eur a suma zahŕňa napríklad podporu pre ľadové športy formou preplácania ľadohodín na zimnom štadióne, zvýhodnené prenájmy napríklad pre futbalistov a iné.