< sekcia Prešovský kraj

Prešov spustil súťaž, turisti môžu spoznávať región cez aplikáciu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Súťaž Objavuj Prešovský kraj predstaví 250 bodov záujmu, sú medzi nimi hrady, múzeá, lokality od Tatier až po Poloniny, ale aj napríklad rôzne výhľady, či pramene.

Prešov 24. júna (TASR) – Prešovský kraj môžu turisti objavovať prostredníctvom súťaže s mobilnou aplikáciou Objavujme. Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska spustila dnes súťaž Objavuj Prešovský kraj, ktorá chce turistom predstaviť zaujímavé miesta tohto regiónu modernou formou. Stačí si stiahnuť mobilnú aplikáciu Objavujme a v nej si zvoliť súťaž Objavuj Prešovský kraj. Turista tak získa 250 tipov na výlet a možnosť súťažiť o zaujímavé ceny. Princíp hry je taký, že súťažiaci má navštíviť definované body v kraji a pomocou GPS potvrdiť ich návštevu. Za to získa súťažiaci príslušnú bodovú hodnotu. Rebríček hráčov je k dispozícii okamžite v mobilnom telefóne. Hráči s najvyšším počtom bodov môžu vyhrať tablety, pobyty v hoteloch a penziónoch Prešovského kraja, vstupenky do aquaparkov a zábavných centier či darčekové balíčky.

„Máme niekoľkoročné skúsenosti s prípravou zaujímavého obsahu pre turistov, teda vieme, čo im pomáha pri hľadaní výletov a čo potrebujú vedieť o miestach a výletoch, na ktoré sa vydajú. Súťaž Objavuj Prešovský kraj sme robili na mieru turistom, ktorí hľadajú tipy na výlety a radi spoznávajú nové miesta,“ uviedol Ľubomír Karas, jeden z tvorcov aplikácie Objavujme.

Súťaž Objavuj Prešovský kraj predstaví 250 bodov záujmu, sú medzi nimi hrady, múzeá, lokality od Tatier až po Poloniny, ale aj napríklad rôzne výhľady, pramene alebo miesta na pozorovanie nočnej oblohy. Navyše obsahuje zoznam zariadení, ktoré súťažiacemu poskytnú rôzne zľavy na občerstvenie, ubytovanie či wellness služby.

Každý záujmový bod v súťaži obsahuje informácie o mieste, fotografiu, bodovú hodnotu do súťaže, GPS súradnice a diameter, teda okruh, v ktorom sa hráč môže lokalizovať. Všetky body sú zobrazené na mape s možnosťou navigácie.

Súťaž Objavuj Prešovský kraj potrvá do polovice septembra. Ocenenie víťazov prebehne 26. septembra na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu v Levoči. Informácie o súťaži získajú turisti na stránke KOCR Severovýchod Slovenska www.severovychod.sk a PodmeVon.sk.

Prešovský kraj sa prezentuje turistom aj prostredníctvom ďalších dvoch kampaní. Cyklistom sú určené Cyklopátrania v piatich lokalitách kraja. Rodinám s deťmi je venovaný projekt LEGENDARIUM, ktorého súčasťou je mobilná hra o legendách, zberateľský album s nálepkami a audio CD s legendami.