< sekcia Prešovský kraj

Prešovčania môžu dostávať úradné oznamy mesta e-mailom

Ilustračné foto. Foto: TASR

Aplikácia Úradná tabuľa je voľne dostupná na webstránke mesta.

Prešov 20. septembra (TASR) - Prešovčania už nemusia pravidelne fyzicky sledovať úradnú tabuľu mestského úradu. Jednotlivé oznamy si môžu pozrieť kedykoľvek aj z pohodlia svojho domova. Aplikácia Úradná tabuľa je voľne dostupná na webstránke mesta.

"Aplikácia vznikla počas májového programátorského maratónu, ktorý sme zorganizovali a kde programátori mohli využívať voľne dostupné dáta mestského úradu a vytvoriť z nich užitočné programy pre verejnosť," vysvetlila primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Aplikácia funguje na registračnej báze. Stačí pri registrácii zadať e-mailovú adresu a občanovi budú elektronickou poštou prichádzať všetky nové oznamy, ktoré mesto Prešov zverejní na svojej úradnej tabuli.

Občania si môžu určiť oblasť, ktorá ich zaujíma - či už mestské zastupiteľstvá, stavebné povolenia, výruby stromov a pod. Posuvníkom na mape si občan môže tiež určiť aj okruh ulíc tak, aby mu prichádzali len oznamy, ktoré sa ho najviac týkajú a zaujímajú ho.

Projekt Úradná tabuľa vytvorili Ivan Ivanco, František Trusa, Marcel Dujava a Dávid Murín a je jednou z jedenástich aplikácií, ktoré boli vytvorené na 1. Šarišskom Hackhathone. Úspešne sa využívajú tiež programy ako Bus Evolution a MHDPO app na podporu prešovskej mestskej hromadnej dopravy, ale i turistické aplikácie GO Prešov či Eperiessinum a ďalšie.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.