< sekcia Prešovský kraj

Prešovský kraj chystá na leto tri kampane pre turistov aj domácich

Ilustračné foto. Foto: TASR/Tomáš Doboš

Pre cyklistov rôznych vekových a výkonnostných kategórií sú určené jednodňové zábavno-športové podujatia s názvom Cyklopátranie, ktoré si získalo veľa priaznivcov už minulý rok.

Prešov 9. júna (TASR) – Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska pripravuje na leto 2015 tri veľké turistické kampane. Spustiť by ich mala tento mesiac. Nosným projektom hlavne pre deti je Legendarium, súťažiť sa bude aj s aplikáciou Objavujme v súťaži Objavuj Prešovský kraj a pre cyklistov sú pripravené už známe Cyklopátrania. 

Pre deti a ich rodiny je určený projekt Legendarium, ktorý kraj prezentuje prostredníctvom legiend z desiatich lokalít severovýchodu. Mobilná hra, audio CD s legendami a zberateľský album s originálnymi nálepkami predstavia Prešovský kraj tak ako doteraz nikdy. Hra zoznámi malých i veľkých hráčov s postavičkami, ktoré sa vryli do histórie desiatich lokalít kraja. Projekt bude verejnosti a médiám prezentovaný v stredu (10.6.) v Šarišskom múzeu v Bardejove, kde prebehne slávnostný krst hry, albumu a CD spolu s odhaľovaním legiend a sprievodným programom.

Okrem kampane Legendarium pripravuje KOCR Severovýchod Slovenska aj súťaž Objavuj Prešovský kraj. V aplikácii Objavujme, ktorú už čoskoro predstaví verejnosti v spolupráci s portálom podmevon.sk, si turisti budú môcť vybrať z 250 bodov záujmu. Každý z bodov bude mať svoju bodovú hodnotu podľa stupňa náročnosti. Po lokalizácii na vybranom mieste sa súťažiacemu pripíše na súťažné konto príslušný počet bodov. Súťažiaci s najvyššími počtami bodov získajú hodnotné ceny. K bodom záujmu patria nielen známe turistické miesta, ale aj menej známe lokality, ktoré stoja za pozornosť. „Turisticky atraktívne miesta ako hrady, galérie, prírodné krásy doplnia aj menej známe, ale veľmi zaujímavé lokality – napríklad vrchol Kremenca, ktorý spája hranice troch štátov, monastier v Krásnom Brode, hvezdáreň Roztoky a mnoho iných,“ predstavil niekoľko zaujímavých miest riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško. Legendarium i súťaž Objavuj Prešovský kraj odštartuje v polovici júna.

Pre cyklistov rôznych vekových a výkonnostných kategórií sú určené jednodňové zábavno-športové podujatia s názvom Cyklopátranie, ktoré si získalo veľa priaznivcov už minulý rok. Cyklistických pátračov prevedú tento rok piatimi lokalitami. Pre deti bude pripravený samostatný cyklistický program. Prvé Cyklopátranie s názvom Cyklopátranie krajom Andyho Warhola je naplánované na 20. júna v Medzilaborciach. Počas ďalšieho sa 4. júla cyklisti vydajú mestom Bardejov a okolím. Prvé augustové pátranie je nasmerované na Pieniny a v polovici augusta sa cyklopátrači presunú do Levoče a Levočských vrchov. Posledné cyklopátranie je naplánované na 19. september a uskutoční sa v Prešove a okolí. Okrem toho do 5. septembra prebieha fotografická súťaž Choď a foť. Všetky kampane a aktivity budú vyhodnotené 26. septembra počas osláv Svetového dňa cestovného ruchu v Levoči.