< sekcia Prešovský kraj

VIDEO: Cyklisti sa cez rieku Laborec dostanú po novej lávke

Na snímke lávka pre chodcov a cyklistov cez rieku Laborec v Michalovciach 10. júna 2019. Foto: TASR/Roman Hanc

V rámci uvedeného projektu pribudla aj nová cyklotrasa s dĺžkou približne dva kilometre, ktorá povedie k novému mestskému cintorínu a lesoparku Biela hora.

Michalovce 10. júna (TASR) – Nový most pre cyklistov aj peších cez rieku Laborec v Michalovciach, dlhý takmer 53 metrov, je súčasťou novej dvojkilometrovej cyklotrasy za viac ako 474.000 eur. Výmena starej lávky sa uskutočnila v rámci prvej etapy budovania cyklotrasy. Pre TASR to uviedla hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Činčárová.

Most spája Ulicu Jána Hollého s Partizánskou ulicou. Nachádza sa bezprostredne vedľa mosta pre autá, v blízkosti Kostolného námestia, ktoré predstavuje začiatok centra mesta. Je súčasťou projektu Centrálna mestská zóna – Biela hora. Ako Činčárová spresnila, lávka je financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu, ktorého sprostredkovateľom je KSK. Päťpercentnú spoluúčasť pri jej budovaní uhradilo mesto Michalovce.V rámci uvedeného projektu pribudla aj nová cyklotrasa s dĺžkou približne dva kilometre, ktorá povedie k novému mestskému cintorínu a lesoparku Biela hora. Nadväzuje tak na plánovanú turistickú cyklotrasu okolo Zemplínskej šíravy, ktorá je súčasťou kostrovej siete KSK Zemplínska cyklomagistrála.

Na snímke lávka pre chodcov a cyklistov cez rieku Laborec v Michalovciach 10. júna 2019.
Foto: TASR/Roman Hanc


Celkovo je v Michalovciach 4,36 kilometra cyklotrás. Podľa KSK chýbali cyklistické cesty prepájajúce sídliská a okrajové časti mesta s centrom a priemyselným parkom. Vďaka novým cyklistickým chodníkom sa podľa slov predsedu KSK Rastislava Trnku podarilo prepojiť sídlisko Stráňany s centrom mesta, s priemyselnou zónou a železničnou i autobusovou stanicou "Aj týmto projektom napĺňame záväzok rozširovania cyklotrás v našom kraji. Vo výstavbe cyklistickej infraštruktúry v okolí Zemplínskej šíravy pokračujeme ďalej. Chceme vytvárať lepšie podmienky pre cykloturistov v tejto lokalite, keďže má veľký potenciál z pohľadu cestovného ruchu," uviedol. Verí, že nové cyklochodníky a lávka pomôžu rozhýbať cykloturistiku na Zemplíne.