Prešovský kraj

Malé lavínové nebezpečenstvo sa cez deň opäť mierne zvýši

Uvoľnenie lavín hrozí najmä na ojedinelých extrémne strmých svahoch pri dodatočnom zaťažení iba mierne spevnenej snehovej pokrývky.

Primátorka za prvých 100 dní riešila najmä dopravu

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová dnes hodnotila 100 dní na čele mesta. Zároveň ohlásila, že mesto má vybraného prevádzkovateľa mestských parkovísk v centrálnej zóne.

Poprad schválil zámer rozvoja športového areálu, o zmluve bude rokovať

Doteraz SFZ investoval do Národného tréningového centra (NTC) 6,3 milióna eur.

Polícia zadržala na východnej hranici šiestich cudzincov

Neoprávnené prekročenie slovensko-ukrajinskej štátnej hranice, a to viacerými osobami, zaznamenal tamojší kamerový systém v utorok 24. marca.

Denné oteplenie mierne stupňuje malú lavínovú hrozbu

Snehová pokrývka striedaním teplôt postupne sadá, ale najmä na severne a východne orientovaných svahoch sa vytvorili tvrdé snehové dosky a na hrebeňoch preveje.

Odborári sa obávajú o zamestnanosť v priemyselných parkoch v Humennom

Budúcnosť energetickej politiky mesta a jej možné dosahy na zamestnanosť v priemyselných parkoch Chemes a Guttmanovo boli témy, o ktorých sa dnes diskutovalo v Humennom na stretnutí odborárov.

Do konca roka má v Prešove stáť nová zimná tréningová hala

K stavbu zimného tréningového štadióna bola dokonca ukončená aj súťaž na zhotoviteľa. Do tej sa podľa Fitzekovej prihlásili dvaja uchádzači.

V národnom ústave TBC vo V. Hágoch vymenia výťahy za 580 000 eur

Riaditeľ ústavu Jozef Poráč informoval, že by malo ísť o rekonštrukciu osobných a lôžkových výťahov, ktoré už majú viac ako 40 rokov.

Cez víkend v Prešovskom kraji prichytili policajti 6 opitých vodičov

Policajti v celom Prešovskom kraji zaznamenali počas soboty a nedele (21. a 22.3.) niekoľko prípadov vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu.

Veľkoobjemné kontajnery slúžia v Poprade na odpad po jarnom upratovaní

Samospráva žiada občanov, aby k jarnému upratovaniu pristupovali zodpovedne.

Knižnice v Prešovskom kraji pripravili počas týždňa bohatý program

„Vo viacerých mestách je pripravená beseda a autogramiáda so spisovateľom Jozefom Banášom," informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková.

Výtlkov je po zime v Poprade menej ako vlani

Správa mestských komunikácií v Poprade začala s opravou najkritickejších výtlkov už pred dvoma týždňami.

Jarnú lyžovačku si môžu lyžiari užiť vo viacerých strediskách

„Na tatranských zjazdovkách na Štrbskom Plese je 100 centimetrov snehu a podmienky na jarnú lyžovačku veľmi dobré," informovala Zuzana Fabianová.

Český horolezec neprežil v Tatrách pád zo steny, druhý je zranený

Horolezci z Čiech liezli v juhovýchodnej stene Lomnického štítu, podrobnosti o pohybe a príčine ich pádu sú zatiaľ neznáme.

Výberové konania prinesú nového krajského prokurátora iba v Prešove

Výberové konania na siedmich šéfov krajských prokuratúr prinesú do ich vedenia zrejme jediné nové meno. K výmene dôjde iba v Prešove, inde ostanú vo funkciách doterajší krajskí prokurátori.

A. KISKA: Zabojujem za to, aby sa na východe žilo lepšie

Návštevou spoločnosti Tesla Stropkov zavŕšil dnes prezident SR Andrej Kiska ekonomickú časť svojej pracovnej cesty po severovýchode Slovenska. ,aktualizované 

Kiska ocenil úspešné príbehy rodinných firiem zo Svidníka

Vyzdvihol v tejto súvislosti tamojšieho dopravcu, ktorý dáva prácu vyše 60 ľuďom, ktorým prináša benefity po platovej i sociálnej stránke.

A. KISKA: Severovýchod Slovenska potrebuje nové pracovné miesta

Pri dnešnej návšteve Bardejovského okresu to uviedol prezident SR Andrej Kiska, ktorý chce osobne prispieť k pozitívnym zmenám v tejto oblasti.

Pri návšteve Prešovského kraja prezident Kiska navštívil Bardejov

Prezident zároveň ocenil prístup vedenia Strednej odbornej školy polytechnickej a Gymnázia, ktoré vystupujú pod hlavičkou Spojenej školy, k telesne postihnutým študentom.

Prvá investícia vo vranovskom Ferove má svojich zástancov i odporcov

Zástancov, ale aj svojich odporcov má nová investícia, ktorá smeruje do mesta Vranov nad Topľou. Súkromná firma plánuje v priemyselnom parku Ferovo spracovávať elektroodpad.