Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Videá a prenosy TASR TV

Čech Kvěch triumfoval na 59. ročníku Zlatej prilby SNP v Žarnovici

Na snímke Jan Kvěch (Česká republika) počas 59. ročníka o Zlatú prilbu SNP, najstarších motocyklových pretekov na plochej dráhe na Slovensku v Žarnovici v nedeľu 27. augusta 2023. Foto: TASR - Ján Krošlák

Pri neúčasti elitného slovenského plochodrážnika Martina Vaculíka sa z domácich pretekárov najvyššie umiestnil Jakub Valkovič, ktorý obsadil 7. priečku.

Žarnovica 27. augusta (TASR) - Český plochodrážnik Jan Kvěch zvíťazil na 59. ročníku Zlatej prilby SNP. Na okruhu v Žarnovici si najlepšie poradil s horúcim počasím aj súpermi a pripísal si cenný triumf aj napriek niekoľkým pádom. Pri neúčasti elitného slovenského plochodrážnika Martina Vaculíka sa z domácich pretekárov najvyššie umiestnil Jakub Valkovič, ktorý obsadil 7. priečku.

Na najstaršom plochodrážnom podujatí v SR sa zúčastnilo 20 pretekárov z 8 krajín.

Na snímke Jakub Valkovič (Slovensko) počas 59. ročníka pretekov o Zlatú prilbu SNP, najstarších motocyklových pretekov na plochej dráhe v Žarnovici v nedeľu 27. augusta 2023.
Foto: TASR - Ján Krošlák


59. ročník Zlatej prilby SNP:

1. Jan Kvěch (ČR) 15 bodov, 2. Nick Škorja (Slovin.) 14, 3. Sebastian Kossler (Rak.) 13, 4. Petr Chlupáč 9, 5. Jan Macek 11, 6. Daniel Klíma (všetci ČR) 14, 7. Jakub VALKOVIČ (SR) 10, 8. Jan Jeníček (ČR) 9