Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Videá a prenosy TASR TV

EKL: Weiss vníma Lille ako favorita, no tvrdí: Neprišli sme na výlet

Na snímke sprava tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. a futbalista Slovana Guram Kašia odpovedajú na otázky novinárov počas tlačovej konferencie pred zápasom 3. kola A-skupiny Európskej konferenčnej ligy (EKL) OSC Lille - ŠK Slovan Bratislava vo francúzskom Lille v stredu 25. októbra 2023. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Ak by sa Slovanu podarilo zabodovať, zostal by na čele tabuľky pred štvrtkovým protivníkom a vytvoril si dobrú východiskovú pozíciu na postup.

Lille 25. októbra (TASR) - Futbalistov Slovana Bratislava čaká vo štvrtok papierovo najsilnejší súper v Európskej konferenčnej lige. Tréner slovenského šampióna Vladimír Weiss považuje momentálne štvrtý tím francúzskej ligy OSC Lille za favorita A-skupiny, jeho zverenci sa však proti nemu pokúsia po dobrom výkone uhrať priaznivý výsledok.

Ak by sa Slovanu podarilo zabodovať, zostal by na čele tabuľky pred štvrtkovým protivníkom a vytvoril si dobrú východiskovú pozíciu na postup. Hosťom v tom nepomôže kapitán Vladimír Weiss, ktorý po zranení iba začal s tréningom a s mužstvom do Francúzska necestoval. Otáznik najnovšie visí nad štartom útočníka Nina Marcelliho, ktorého začala trápiť viróza.

"Lille je z hľadiska kvality favorit skupiny, má v kádri talentovaných a tiež skúsených hráčov. Samuel Umtiti sedí na lavičke náhradníkov a to hovorí za všetko... Vážim si prácu domáceho trénera Fonsecu, ktorý viedol veľké kluby. Dúfam, že si to zajtra užijeme, ale zároveň predvedieme dobrý výkon a uhráme dobrý výsledok," povedal Weiss na predzápasovej tlačovej konferencii.

Zápas na 50-tisícovom štadióne Pierrea-Mauroya je pre "belasých" príležitosť ukázať sa a potvrdiť dobrú formu, keď vyhrali osem zápasov za sebou. "Hrá sa na výsledky, tie sa počítajú a za tie sme platení. Každý futbalista však hrá futbal aj preto, aby mal zážitky a niečo dosiahol. Slovenskú ligu vyhrávame presne pre takéto zápasy, aby sme sa mohli konfrontovať s mužstvom európskych parametrov na takomto krásnom štadióne. Máme šesť bodov a niečo nahraté, ale skupina je stále otvorená. Ideme si zápas užiť a zabojovať v ňom. Rešpektujeme silu Lille, ale neprišli sme na výlet," dodal Weiss.

Kouč Slovana označil ofenzívu za najsilnejšiu zbraň domáceho tímu. "Ich útočná sila je variabilná, vpredu majú nebezpečného Davida a výborne pracujúce krídla. Hore hrajú so šiestimi hráčmi, na to musíme byť pripravení. Cesta k úspechu na takejto medzinárodnej úrovni je dobrá obrana. V priebehu uplynulého roka sme sa v tejto fáze zlepšili. Máme skúsených hráčov, ktorí vedia, čo majú robiť v náročných situáciách. Plus príchod Borjana vniesol do mužstva viac kľudu. Každý súper urobí chybu na tejto úrovni, aj Real Madrid a Barcelona. Budeme sa snažiť využiť príležitosti na kontru, ktoré sa nám naskytnú. Máme niečo pripravené a verím mužstvu, ktoré vie zvládnuť ťažšie zápasy možno lepšie ako tie proti papierovo slabším súperom."Lodivod Slovana má na Lille príjemné spomienky. Na EURO 2016 bol spolu s manželkou na tribúne, z ktorej sledoval gól svojho syna do siete Ruska. Slovensko aj vďaka nemu vyhralo 2:1 a neskôr postúpilo do osemfinále. "Bol to emotívny zápas, Rusko trénoval môj kamarát Leonid Sluckij. Čas beží, už je to sedem rokov, ale akoby to bolo včera. Pre rodiča je dojemný zápas, keď mužstvo vyhrá a jeho syn dá gól. Zapamätám si to do smrti. Spomienok na Lille je však viac, hrával tu aj Robo Vittek," pripomenul Weiss.

Guram Kašia očakáva vo štvrtok ťažký zápas so silným súperom. "Lille je špičkový európsky tím, bude pre nás výzva pobiť sa s ním o čo najlepší výsledok. My sme však mali dobrý štart do EKL a chceli by sme na to nadviazať. Štadión by mohol byť plný, vždy je pekné hrať pred vypredaným hľadiskom. Je to pre nás motivácia, ale sústredíme sa na náš výkon." Obávaným hráčom OSC Lille je útočník Jonathan David, ktorého trhová hodnota je 60 miliónov eur. "David je výborný hráč, videli sme ho na nejakých videách. Je to talentovaný hráč, ale nebudeme sa sústrediť len na neho," povedal gruzínsky stopér.

Zápas OSC Lille - ŠK Slovan Bratislava má úvodný výkop vo štvrtok o 18.45 h, v priamom prenose ho odvysiela televízia Sport 1. V úlohe hlavného rozhodcu sa predstaví Talian Luca Pairetto. V druhom stretnutí "áčka" sa Olimpija Ľubľana pokúsi získať prvé body do tabuľky na pôde KÍ Klaksvík, šampióna z Faerských ostrovov./vyslaný redaktor TASR Lukáš Gálik/